Сполучені Штати Америки заявили про непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України напередодні зустрічі у «нормандському форматі».

Про це йдеться у заяві посольства США в Україні.

При цьому США працюватимуть із союзниками та партнерами, щоб і надалі змушувати Росію виконувати взяті на себе зобов’язання та розпочати процес мирного відновлення повного суверенітету України на Донбасі.

У посольстві також нагадали, що «починаючи з 2014 року, США надали 3 мільярди доларів на підтримку безпеки та інших, не пов’язаних з безпекою, напрямків».

«Наші програми допомогли започаткувати вирішальні ініціативи, пов’язані з правоохоронними органами, боротьбою з корупцією, судовою реформою, реформою в оборонній сфері та розбудовою демократичних інститутів. Ця допомога надається відповідно до законів США і регулярно перевіряється американськими інспекторами на найвищому рівні», — додали у дипвідомстві.

Американські дипломати наголосили, що довготривалий успіх та стійкість України залежить від її прихильності до реформ, зокрема боротьби з корупцією.

«Ми стоятимемо пліч-о-пліч з Україною, допоки вона бореться з російською агресією, зміцнює верховенство права, створює здоровіший інвестиційний клімат, реформує оборонний сектор, бореться з дезінформацією та вживає необхідних заходів для забезпечення остаточної перемоги тих, хто стоїть на боці справедливості та гідності», — йдеться у заяві.

Раніше повідомлялось, що держсекретар США Майкл Помпео має намір зустрітися з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим наступного дня після «нормандського саміту» та обговорити питання України.

Як відомо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Остання зустріч «нормандської четвірки» на рівні глав держав відбулася у Берліні 19 жовтня 2016 року.

Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.

1 грудня 2019-го міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров анонсував неформальні переговори президентів України та Росії під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що ця зустріч буде корисною. Лавров наголосив, що «безглуздо гадати», наскільки повномасштабною й повноформатною буде зустріч двох президентів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile