Очільниця Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард застерегла керівників Китаю та США від подальшого загострення торговельних відносин через ризик, який це становить для економічного розвитку у світі.

Очільниця Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард застерегла керівників Китаю та США від подальшого загострення торговельних відносин через ризик, який це становить для економічного розвитку у світі.

Про це Лагард повідомила у Гонконгу, передає Bloomberg.

«Так, наразі глобальна економічна картина досить яскрава. Проте вже зараз ми можемо побачити темні хмари «торговельної війни», що насуваються», — повідомила Лагард.

За словами Лагард, світова економіка виграє від вільного руху капіталу та вільної торгівлі, які заохочують як компанії, так і населення витрачати більше коштів. Проте торговельні обмеження можуть кардинально змінити цю ситуацію.

У січні 2018 року, до загострення торговельних відносин між найбільшими економіками світу — США та Китаєм, — в МВФ прогнозували економічне зростання у світі на рівні 3,9%.

Як зазначається, оновлений та скоригований прогноз розвитку світової економіки МВФ опублікує 17 квітня.

За прогнозами економістів, «торговельна війна» між США та Китаєм може суттєво вплинути на ріст світових цін на сировину. Зокрема, ціни на нафту можуть впасти на 30%.

Свої прогнози щодо впливу загострення торговельних відносин між найбільшими світовими економіками раніше оприлюднили і в Європейському центральному банку. Так, за прогнозами ЄЦБ світовий ВВП може впасти на 1%, якщо обидві країни не сядуть за стіл переговорів.

Нагадаємо, що ввечері 5 квітня Дональд Трамп оголосив про намір розширити тарифні обмеження на 100 мільярдів доларів китайського імпорту.

Раніше Китай оголосив про намір запровадити 25% мита на 50 мільярдів доларів американського імпорту до країни у відповідь на аналогічні дії США.

Це рішення влада КНР прийняла у відповідь на рішення адміністрації Дональда Трампа запровадити додаткові митні обмеження на китайський імпорт в країну на загальну суму близько 50 млрд доларів. Напередодні, в Китаї запровадили аналогічні тарифи на 3 млрд доларів американських товарів, що ввозяться в КНР.

Крім цього, Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн поки що виключені Мексика та Канада.

Меркель засудила введення Сполученими Штатами мит на метали.

Український уряд заявляв, що працює над тим, щоб вивести товари української металургії з-під дії американських мит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Трамп: США скасують мита, якщо Європа скасує свої тарифи

Поділитись: