Президент США Дональд Трамп підписав розпорядження про призупинення дозволу на в’їзд до країни з Бразилії, де в останні дні різко збільшилася кількість хворих коронавірусною хворобою людей.

Відповідне розпорядження оприлюднене на сайті Білого дому. У ньому зазначається, що обмеження на в’їзд обґрунтоване можливістю «неконтрольованої передачі вірусу людьми, які хочуть потрапити в США із Бразилії». Це загрожує безпеці американської транспортної системи, інфраструктури й національній безпеці США.

У документі також згадується, що раніше подібні обмеження Білий дім уже ввів щодо Китаю, Ірану, Шенгенської зони, Великої Британії та Ірландії.

Своєю чергою, радник президента Бразилії з міжнародних питань Філіпе Мартінс заявив, що в рішенні США призупинити в’їзд із країни немає нічого незвичного: воно ухвалювалося на основі «раніше встановлених критеріїв».

«Нічого конкретно проти Бразилії там немає», — додав Мартінс.

Нагадаємо, 23 травня Бразилія вийшла на друге місце у світі за кількістю хворих коронавірусною хворобою людей. Станом на 25 травня в країні понад 365 тисяч людей хворіли чи хворіють COVID-19.

На тлі різкого зростання кількості випадків COVID-19 у Бразилії Всесвітня організація охорони здоров’я напередодні оголосила Латинську Америку новим епіцентром пандемії.

Президент Бразилії Жаїр Болсонару раніше публічно заперечував серйозність загрози коронавірусу для країни, називаючи його легкою формою грипу, і звинувачував опозицію, ЗМІ й почасти місцеву владу в намаганні скористатися епідемією для усунення його з посади.

Станом на ранок 25 травня у світі з початку пандемії зафіксували 5 млн 500 тисяч 607 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. З них 2 млн 302 тисячі 69 людей одужали. Водночас 346 721 людина померла. Наразі інфікованими залишається 2 млн 851 тисяча 817 пацієнтів.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: