Адміністрація президента США Дональда Трампа запропонувала китайській стороні провести ще один раунд торговельних переговорів з метою недопущення запровадження нових митних обмежень на китайські товари, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів на рік.

Адміністрація президента США Дональда Трампа запропонувала китайській стороні провести ще один раунд торговельних переговорів з метою недопущення запровадження нових митних обмежень на китайські товари, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів на рік.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела.

Як зазначається, переговори мають відбутися до кінця вересня 2018 року. Відповідне запрошення взяти участь у переговорах вже надіслав міністр фінансів США Стівен Мнучин.

Приводом зробити пропозицію провести черговий раунд торговельних переговорів стало те, що деякі представники американського уряду «відчули слабкість у позиції китайського керівництва», через що сподіваються на більш гнучку позицію Китаю в укладанні нової торговельної угоди.

В той же час, за даними The Wall Street Journal, деякі представники керівництва США мають намір наполягати на запровадженні нових мит на китайський імпорт навіть у разі, якщо переговори з Китаєм будуть успішними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

У США 6 липня набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю. Загальну вартість нових обмежень оцінюють у 16 мільярдів доларів.

У Вашингтоні запровадження таких мит пояснили тим, що «китайські підприємства присвоюють собі американську інтелектуальну власність і технології, а також Пекін застосовує нечесні практики на ринку».

Водночас влада Китаю планує запровадити аналогічні американським митним обмеженням заходи щодо американських товарів. Після чого Трамп  пригрозив Китаю новими митами на 200 мільярдів доларів.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на 50 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Крім цього Трамп погрожував запровадити мита ще на 267 мільярдів доларів товарів з Китаю.

Напередодні Трамп попередив низку американських компаній, зокрема Apple, про перенесення свого виробництва за межі Китаю через ймовірне подорожчання їхньої продукції.

Мита США підштовхнули лідерів Китаю та Росії до глибшої двосторонньої співпраці, зокрема з метою протидії торговельній політиці Трампа.

Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.

З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.

Китай та США домовлялись про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.

У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile