УКРАЇНА

Стан отруєного екс-розвідника Сергія Скрипаля покращується — РБК

17 квітня, 2018 00:56
УКРАЇНА/Стан отруєного екс-розвідника Сергія Скрипаля покращується — РБК
Зберегти
Вигляд
Стан екс-ровіздника РФ Сергія Скрипаля покращується після того, як його отруїли нервово-паралітичною речовиною у британському місті Солсбері.

Стан екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля покращується після того, як його отруїли нервово-паралітичною речовиною у британському місті Солсбері.

Про це «РБК» повідомили у лікарні Солсбері, де лікують Скрипаля.

Він продовжує перебувати у лікарні на відміну від доньки Юлії, яку виписали з медичного закладу ще 10 квітня.

«Після інциденту 4 березня один пацієнт, чоловік у віці 60 років, залишається під опікою лікарні Солсбері після впливу нервово-паралітичної речовини», — повідомили у прес-службі лікарні, додавши, що йдеться про Сергія Скрипаля.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

28 березня поліція Британії повідомила, що екс-розвідника Скрипаля та його доньку Юлію отруїли в його будинку.

29 березня донька Скрипаля прийшла до тями. 5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері.

6 квітня екс-розвідник РФ Скрипаль вийшов з критичного стану.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини