Адвокат українського військового Віталія Марківа Раффаеле Делла Валле виступив у суді в італійському місті Павія із підсумковою промовою. Вона тривала 6 годин. Марківа звинувачують у причетності до загибелі італійського фоторепортера на Донбасі.

За словами адвоката, прокуратура та родина загиблого італійського фотографа намагаються «призначити винного, а не знайти справжнього винуватця у загибелі Андреа Роккеллі 5 років тому».

Адвокат заперечує фізичну присутність українських військових біля місця загибелі Андреа Роккеллі та Андрія Миронова і наголошує на тому, що стріляли «знизу від сепаратистів», а не з гори Карачун з відстані майже 2 км, хоча прокуратура відкидає версію загибелі Роккеллі внаслідок мінометного вогню з боку бойовиків.

На засіданні також виступив адвокат захисту держави Україна Нікколо Бертоліні Клерічі. Промови захисників слухала, серед інших, делегація міністерства юстиції України.

5 липня відбудеться передостаннє, сімнадцяте, засідання, коли третій адвокат захисту Донателла Рапетті зосередиться на ролі українського війська у травні 2014 року біля Слов'янська Донецької області. Планується, що суд оголосить рішення 12 липня .

Раніше повідомлялось, що італійський прокурор Андреа Дзанончеллі вимагає засудити до 17 років ув’язнення колишнього українського нацгвардійця Марківа, а від України вимагають кілька мільйонів євро компенсації.

Віталія Марківа звинувачують у тому, що, перебуваючи на горі Карачун, він передав інформацію про перебування журналістів українській армії. Прокурори вважають загибель Роккеллі умисним убивством. Захист відкидає ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню.

Павія ― рідне місто Андреа Роккеллі, фотографа, який загинув 24 травня 2014 року біля пагорба Карачун під Слов’янськом, на контрольованій тоді сепаратистами території. Разом із ним був смертельно поранений перекладач, російський дисидент Андрій Миронов. Єдиний, хто вцілів ― французький журналіст Вільям Рогелон, ключовий свідок у справі. Саме на його словах про те, що в журналістів стріляли українські військові, і базуються звинувачення проти Марківа. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile