Херсонський міський суд відмовився задовольнити клопотання про обмеження стороні захисту терміну ознайомлення з матеріалами справи проти головного редактора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського. Про це Громадському розповів адвокат Вишинського Андрій Доманський.

«Обмежені терміни передбачаються лише у виняткових випадках, які встановлені законодавством. Цих випадків немає. До того ж було з'ясовано маніпуляцію, яку вчинила Генеральна прокуратура на своєму сайті. Вони обвинуватили сторону захисту в тому, що ми не з'явилися на засідання 25-го січня. Як сьогодні було встановлено на судовому засіданні, сторона захисту не була належним чином повідомлена. Адвокати не знали про засідання. Про це дізналися лише вчора. 25-го січня Касаційним судом у кримінальних справах розглядалось клопотання, на якому присутні були захисники. А отже, одночасно вони не могли бути і в Києві, і в Херсоні», — розповів Громадському Доманський.

Наступне судове засідання у справі Вишинського відбудеться 20 березня у Касаційному кримінальному суді Верховного суду України.

Нагадаємо, Херсонський міський суд продовжив головному редактору «РИА Новости Украина» Кирилу Вишинському термін тримання під вартою до 16 лютого.

Зазначимо, 17 січня до будинку адвоката Вишинського Андрія Доманського прийшли з обшуками співробітники Генпрокуратури. У Генпрокуратурі пізніше пояснили, що обшуки пов’язані зі справою 2013 року (про факти відчуження шляхом приватизації майна комунальної власності за заниженою ціною).

Нагадаємо, Кирила Вишинського затримали у Києві 15 травня після обшуків в офісі «РИА Новости Украина», а 17 травня Вишинського взяли під варту без права внесення застави. Його підозрюють у державній зраді. За даними СБУ, Вишинський працював на країну-агресора у межах гібридної інформаційної війни проти України.

Згодом Вишинському повідомили нову підозру — в незаконному поводженні зі зброєю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Головреда «РИА Новости Украина» Вишинського судитимуть у Києві

Москва вимагає звільнити Вишинського.

1 червня 2018 року головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства. Путін зі свого боку назвав «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

Зазначимо, що Вишинський є у списку 36 осіб, яких Україна готова передати Росії в обмін на 23 заручників Кремля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський паспорт і медаль «За повернення Криму»: що відомо про затриманого головреда «РИА Новости»

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile