Суд ООН вимагає від Росії відновлення роботи Меджлісу — МЗС України
Міжнародний суд ООН вГаазі наполягає навиконанні Росією наказу суду про відновлення роботи Меджлісу кримськотатарського народу.
Міжнародний суд ООН в Гаазі наполягає на виконанні Росією наказу суду про відновлення роботи Меджлісу кримськотатарського народу.
Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ України Лана Зеркаль у Facebook.
«Щойно ми отримали листа від Міжнародного суду ООН, в якому суд повідомив нас, що спрямував до РФ вимогу, сформульовану у притаманній суду консервативно-дипломатичній мові, щодо виконання обов’язкового пункту наказу ООН про відновлення дії Меджлісу», — написала Зеркаль.
Чиновниця нагадала, що 19 квітня 2018 року Україна звернулася до суду з проханням підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів.
Зеркаль зазначила, що у листуванні з судом Росія «намагалась переконати всіх, що кримські татари добре живуть в умовах окупації».
«Ці пояснення не відвернули увагу суду від головного — наказ суду не виконано», — додала вона.
«Своїм листом Суд задовольнив наше прохання і прямо звернув увагу Росії, що Наказ є обов’язковим, вимога відновити дію Меджлісу чітка і потребує вжиття конкретних заходів. Росія має вжити цих заходів і поінформувати Суд про них до 19 січня 2019 року», — підсумувала Зеркаль.
У лютому повідомлялося, що Україна готує позов в Міжнародний суд ООН проти Росії щодо порушення Морської конвенції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Позов України проти РФ: що вирішив суд ООН
19 квітня 2017 року у межах позову України проти РФ Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, згідно з яким РФ зобов’язана забезпечити дотримання прав кримських татар в анексованому Криму, дозволити діяльність меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою.
У квітні 2016 року так званий Верховний суд Криму визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонив його діяльність на території РФ. Верховний суд РФ у вересні 2016 року визнав законною цю заборону, відхиливши апеляційну скаргу представників меджлісу.
У березні 2017 року Меджліс подав скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
- Поділитися: