Суд призупинив розгляд справи про поруку Коломойського за 9,2 млрд грн кредитів ПриватБанку

Апеляційний адміністративний суд призупинив розглядати справу за позовом держави, у якій Україна намагається скасувати рішення Печерського суду, що визнав незаконними договори поруки Ігоря Коломойського за кредитами ПриватБанку на 9,2 мільярда гривень.

Про це повідомили у Національному банку України у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, що у квітні 2019 року Печерський суд ухвалив рішення на користь Ігоря Коломойського, колишнього власника ПриватБанку. Відповідно до цього рішення договори поруки Коломойського за кредитами рефінансування, які Національний банк видав ПриватБанку до його націоналізації, розірвали. Загальна сума, на яку Коломойський видав особисті поруки, складає 9,2 мільярда гривень.

Відповідно до даних Національного банку, суд призупинив розгляд справи про поруку Коломойського до ухвалення остаточного рішення у апеляції про незаконну націоналізацію ПриватБанку. У цій справі Апеляційний суд вже призначив колегію суддів.

Нагадаємо, що 17 жовтня Господарський суд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій ПриватБанку Коломойському. У суді вирішили дочекатися результатів апеляції, яку подала держава на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

Зазначимо, що наприкінці 2016 року ПриватБанку було націоналізовано рішенням українського уряду. Підставою для націоналізації стала фактична неплатоспроможність банку. Водночас, оскільки ПриватБанк був (і залишається) найбільшим банком України, закрити його не могли, а вивели з ринку шляхом передачі в управління державі.

Одразу після націоналізації український уряд докапіталізував банк на 155 мільярдів гривень. Таким чином банк уникнув банкрутства. Наразі ці кошти ПриватБанк намагається стягнути зі своїх колишніх власників у міжнародних та українських судах.