Війна / Полонені

Суд щодо полонених українських моряків зробили закритим

Громадське
Війна/Полонені/Суд щодо полонених українських моряків зробили закритим
Зберегти
Вигляд
lead
Суддя Лефортовського суду Москви закрив засідання у справі полонених українських моряків. Закрите засідання означає, що на суді заборонено бути родичам моряків, журналістам, консулам та уповноваженій з прав людини Людмилі Денісовій.

Слідчі ФСБ заявили, що засідання нібито треба закрити через таємницю слідства та безпеку учасників процесу.

Адвокат моряка Романа Мокряка Ілля Новіков сказав, що слідчі не пояснили підстав для закриття засідання і того, як це може вплинути на хід слідства.

Моряки з посиланням на Женевську конвенцію відмовилися відповідати на будь-які питання, які не стосуються їхнього імені та військового звання.

У першій групі моряків, яких судитимуть, — Роман Мокряк, Андрій Оприско, Сергій Цибізов та Євгеній Семидоцький.

Адвокат Ілля Новіков (праворуч) спілкується з підзахисним   

Громадське

Засідання другої та третьої групи моряків також закрили. У них судитимуть Богдана Головаша, Андрія Шевченка, Сергія Попова, Володимира Терещенка, та В’ячеслава Зінченка, Андрія Драча, Дениса Гриценка і Михайла Власюка. На засіданні третьої групи суд дозволив бути присутніми родичам.

Омбудсмен Людмила Денісова планує звернутися до голови суду, аби родичів пустили і на інші засідання моряків.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова сказала, що судитимуть моряків, можливо, недовго, «адже всі вказівки суду від ФБ вже є».

Під будівлею суду активістка Аліса Ганієва організувала пікет на підтримку моряків.

   

Громадське

Напередодні суду до Москви прибули родичі моряків, але ФСБ не дозволила їм побачитись з полоненими.

Засідання Лефортовського суду Москви призначили на 15 січня. На ньому хочуть розглянути справи всіх 24 моряків та обрати їм запобіжний захід. Раніше ФСБ просила, аби полоненим українським морякам продовжили термін тримання під вартою до 26 квітня 2019 року. Попри загрозу закритого засідання, до Москви прибули родичі моряків та омбудсменУкраїни Людмила Денісова.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

   
Пов`язані новини