Світ / США

Суд у США зняв з екс-політтехнолога Трампа Манафорта низку звинувачень

Reuters
Світ/США/Суд у США зняв з екс-політтехнолога Трампа Манафорта низку звинувачень
Зберегти
Вигляд
Прокурори США погодилися відмовитися від низки звинувачень в адресу Пола Манафорта, екс-політтехнолога президента США Дональда Трампа. Зокрема, були зняті ті звинувачення, щодо яких не могли визначитись присяжні у серпні.

Прокурори США погодилися відмовитися від кримінальних звинувачень в адресу Пола Манафорта, екс-політтехнолога президента США Дональда Трампа. Зокрема, були зняті ті звинувачення, щодо яких не могли визначитись присяжні у серпні.

Агентство зазначає, що перш ніж розглядати спірні звинувачення, прокурори очікували, доки Манафорт почне співпрацювати зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером, яки займається справою ймовірного втручання Росії у вибори США 2016 року. Однак, окружний суддя США Томас Елліс відмовився очікувати на співпрацю Манафорта і Мюллера. «Я не хочу нескінченно продовжувати», — сказав суддя.

Відтак, суддя за клопотання прокуратури зняв 10 обвинувачень проти Манафорта, за якими присяжні не визначились у серпні. Однак, він зробив «без шкоди для слідства», тобто обвинувачення матиме право відновити їх пізніше.

Суддя призначив дату вироку для Манафорта на 8 лютого 2019 року. Тоді суд планує винести вирок щодо Манафорта в рамках першого судового процесу, де його звинувачують в ухилянні від сплати податків та банківському шахрайстві.

14 вересня стало відомо, що екс-голова передвиборчої кампанії Дональда Трампа та колишній радник екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором у його справі Робертом Мюллером. Також він погодився визнати провину за 2 пунктами звинувачень.

9 вересня стало відомо, що адвокати Манафорта обговорили з прокурорами умови угоди зі слідством, щоб уникнути другого етапу суду, який має відбутися у вересні у Вашингтоні.

Нагадаємо, другий суд над Манафортом мав розпочатись 17 вересня і мав стосуватись його політичної діяльності з 2006 до 2017 роки, протягом яких він ймовірно отримав 30 мільйонів доларів як консультант українських політиків.

На наступному судовому процесі щодо Манафорта планувалось, що прокурори представлять 1500 доказів у справі про його лобістську діяльність, зокрема, в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Увечері 21 серпня суд присяжних у американському місті Александрія, штат Вірджинія, визнав Пола Манафорта винним за 8 пунктами звинувачення із 18. 10 пунктів залишились невизначеними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винен: Що потрібно знати про суд над Полом Манафортом

Під час судового засідання захист Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.

Сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

Пола Манафорта звинувачували за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Пов`язані новини