УКРАЇНА

Суд відхилив скаргу щодо закриття справи «рюкзаків Авакова» — ЦПК

30 серпня, 2018 15:11
УКРАЇНА/Суд відхилив скаргу щодо закриття справи «рюкзаків Авакова» — ЦПК
Зберегти
Вигляд
У Центрі протидії корупції заявили, що Солом’янський районний суд Києва відхилив скаргу організації щодо закриття так званої справи «рюкзаків Авакова».

У Центрі протидії корупції заявили, що Солом’янський районний суд Києва відхилив скаргу організації щодо закриття так званої справи «рюкзаків Авакова».

Про це повідомляє прес-служба ЦПК з посиланням на портал Судова влада.

«Тексту судового рішення, винесеного ще 22 серпня, активісти досі не отримали, з невідомих причин воно досі не оприлюднене в реєстрі судових рішень», — зазначили у ЦПК.

За словами юриста організації Віталія Цокура, суд не має законних підстав для повернення скарги, бо ЦПК є заявником у справі і має право на оскарження її закриття.

«ЦПК обов’язково оскаржуватиме рішення суду в апеляційному порядку. Але без повного тексту ухвали це неможливо», — сказав він.

Цокур заявив, що, на його думку, подання апеляції затримують навмисно, аби Спеціалізована антикорупційна прокуратура встигла передати «справу рюкзаків» до суду «без головного підозрюваного — сина міністра внутрішніх справ» Арсена Авакова Олександра.

«Якщо це станеться, зібрані детективами Національного антикорупційного бюро докази його винуватості будуть знищені, адже опиняться поза межами справи», — наголосив юрист.

Нагадаємо, ЦПК подав скаргу до суду, бо вважає рішення САП про закриття справи «рюкзаків Авакова» незаконним.

12 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила так звану справу «рюкзаків Авакова», у якій фігурують син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков і екс-заступник голови МВС Сергій Чеботар. Рішення про закриття справи ухвалив процесуальний керівник у цьому провадженні Василь Кричун.

Постанова суду закриває справу, знімає всі запобіжні заходи та повертає всі арештовані раніше речі.

Наступного дня НАБУ оскаржило закриття справи «рюкзаків Авакова»

САП мала упроджовж трьох днів надати відповідь, проте цього не відбулось. У Центрі протидії коруції заявили, що таким чином у САП затяє справу«Очевидно, що розгляд скарги НАБУ свідомо затягується, щоб дочекатися поки справа перейде до суду стосовно третього фігурната і тоді вже притягнути до відповідальності Авакова та Чеботаря буде неможливо».

Також у ЦПК зазначили, що заява Антикорупційної прокуратури про те, що заступник Холодницького Максим Грищук не може розглядати звернення НАБУ щодо «справи рюкзаків» суперечить заяві генерального прокурора Юрія Луценка. 

«Сам Юрій Луценко відписав, що це повноваження Холодницького і його замів. В такий собі футбол хлопці зіграли», — зазначив глава ЦПК Віталій Шабунін.

Нагадаємо, 31 жовтня минулого року детективи НАБУ затримали сина глави МВС Авакова Олександра та екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. Їх підозрюють у причетності до розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії. Також детективи НАБУ провели обшуки в сина Авакова. У МВС назвали затримання сина Авакова політично вмотивованим. Сам Арсен Аваков заявив, що його син доведе свою невинуватість у суді.

1 листопада 2017 року Солом'янський райсуд Києва відпустив Авакова під особисте зобов'язання та постановив надіти на нього електронний браслет.

У квітні цього року НАБУ відкрило матеріали «справи рюкзаків», у який фігурує син Авакова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Рюкзаки Авакова»: НАБУ та САП у великій політичній грі

Пов`язані новини