Суд відмовився призупиняти конкурси на голів податкової та митної служб за позовом Насірова

Окружний адміністративний суд Києва відмовив колишньому голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову у клопотанні про призупинення конкурсів на обрання голів податкової та митної служб, на які мають розділити ДФС.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Водночас засідання у справі за позовом Насірова про скасування конкурсів на голів Державної податкової та Державної митної служб, на які мають розділити ДФС у ході реформи, відбудеться 6 травня.

«Міністерство фінансів вважає позовні вимоги колишнього керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова щодо оголошення конкурсів на посади очільників нової Державної митної служби (ДМС) та Державної податкової служби (ДПС) є безпідставними», — повідомили у Мінфіні.

Також у Мінфіні зазначили, що сам конкурс на голів служб триває. Так, наразі пройшов перший етап тестування, за підсумками якого сформовано перелік з 11 претендентів на посади голів митної та податкової служб. До процесу перевірки тестів, які проходитимуть кандидати, долучили представників бізнесу та експертів.

Нагадаємо, 10 квітня Насіров подав позов до Кабінету міністрів України з вимогою скасувати конкурси на посади голів податкової та митної служб.

Нагадаємо, що 20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Нагадаємо, 11 грудня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді екс-голову ДФС Романа Насірова. Представник Кабміну у Верховній Раді, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко заявив, що уряд оскаржить поновлення Насірова.

У ДФС 12 грудня заявили, що їм не надходило рішення суду щодо поновлення Романа Насірова на посаді глави органу.

Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня 2017 року, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 100 млн гривень.

Водночас звільнили Насірова лише через рік: 31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив екс-чиновника через те, що він має громадянство Великої Британії, що заборонено законом при виконанні обов'язків глави ДФС.

У листопаді 2017 року Насірову вручили обвинувальний акт. На думку слідства, Насіров дав дозвіл на розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, уважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.