Рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо незаконності націоналізації ПриватБанку, а також щодо скасування переліку осіб, пов’язаних з банком, несуть загрозу майбутній співпраці України з Міжнародним валютним фондом та Світовим банком.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій під час екстреного засідання ради фінансової стабільності, передає прес-служба НБУ.

«Це рішення суду також ускладнює співпрацю із міжнародними фінансовими організаціями, зокрема МВФ, Світовим банком та ЄБРР, а також захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками ПриватБанку», — цитують слова Смолія у прес-службі Нацбанку.

Голова Нацбанку також зазначив, що націоналізація ПриватБанку була необхідним кроком для того, аби захистити кошти його вкладників та стабільність фінансової системи України.

За підсумками засідання Ради фінансової стабільності її члени (голови Нацбанку, Мінфіну, Фонду гарантування вкладів) домовились відкрито звітувати за перебігом оскарження судових рішень та розробити стратегію оскарження цих рішень в апеляційних інстанціях.

Нагадаємо, що за останні 2 дні суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень.

Поділитись: