Президент України Петро Порошенко заявив, що ситуація з поставками газу в Україну стабілізувалася завдяки зростанню поставок із країн Євросоюзу.

Президент України Петро Порошенко заявив, що ситуація з поставками газу в Україну стабілізувалася завдяки зростанню поставок із країн Євросоюзу.

Про це глава держави написав у Twitter.

«Сьогодні ми маємо стабільну ситуацію з газопостачанням:маємо достатньо газу в сховищах, газ власного видобутку та імпорт. Маємо різке збільшення постачання газу з ЄС, з Польщі, Словаччини, Угорщини. Дефіцит станом на зараз повністю покритий», — написав Порошенко.

У Єврокомісії 2 та 3 березня проводили консультації з Україною та Росією щодо газу.  Єврокомісія закликала сторони долучитися до пошуку прийнятного вирішення проблеми постачання російського газу в Україну.

1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні.  Такі дії спричинили нестачу ресурсу в українській газотранспортній системі. 

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Нафтогаз закликав українців зменшити температуру в приміщеннях на один градус вдень і на два — вночі.  Крім того президент Порошенко закликав українців економити газ та долучатися до ініціативи «Прикрути».

Газпром же заявив, що має намір розірвати контракти з Нафтогазом на транзит газу.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись: