УКРАЇНА

У Єврокомісії два дні проводили консультації з Україною та Росією щодо газу

4 березня, 2018 00:09
УКРАЇНА/У Єврокомісії два дні проводили консультації з Україною та Росією щодо газу
Зберегти
Вигляд
Віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчовіч два дні проводив консультації з Україною та Росією з приводу газової суперечки двох країн.

Віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчовіч два дні проводив консультації з Україною та Росією з приводу газової суперечки двох країн.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Від України участь у розмові брали прем’єр Володиммир Гройсман та глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв. Від Росії — міністр енергетики Олександр Новак.

Новак заявив, що Газпром і досі має намір розірвати свої контракти з Нафтогазом, однак ця процедура може зайняти деякий час.

 Єврокомісія закликала сторони долучитися до пошуку прийнятного вирішення проблеми постачання російського газу в Україну.

Щодо постачання газу до ЄС зазначили ж, що на сьогодні виконуються всі зобов’язання російської компанії.

1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні.  Такі дії спричинили нестачу ресурсу в українській газотранспортній системі. 

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Нафтогаз закликав українців зменшити температуру в приміщеннях на один градус вдень і на два — вночі.  Крім того президент Порошенко закликав українців економити газ та долучатися до ініціативи «Прикрути».

Газпром же заявив, що має намір розірвати контракти з Нафтогазом на транзит газу.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Більше про:
# газ
# Газпром
Пов`язані новини