А також про театр акторів із синдромом Дауна та про політику в Росії.

АРЕШТ САВЧЕНКО

22 березня Верховна рада зняла недоторканність з Надії Cавченко, давши дозвіл правоохоронцям на затримання та арешт. По обіді слідчі СБУ затримали Савченко й доправили її до слідчого ізолятору СБУ в Аскольдовім провулку Києва. Журналісти Громадського зустрілися з Надією о шостій ранку у квартирі на Троєщині, де мешкає її родина, та супроводжували до парламенту.

Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

ДЕКЛАРУВАННЯ АНТИКОРУПЦІОНЕРІВ

Четвер, 22 березня був останнім днем, коли Верховна Рада могла скасувати електронне декларування для антикорупціонерів і в такий спосіб виконати рекомендації Венеційської комісії, вимоги країн Великої Сімки і зрештою допомогти президентові виконати його обіцянку. Але депутати навіть не внесли це питання до порядку денного.

Торік президент зобов'язався внести зміни в закон про протидію корупції, щоб не допустити «будь-який політичний тиск чи обмеження діяльності неурядових організацій в Україні».

Громадське розбиралося, що зміниться в роботі громадських організацій, які борються з корупцією, після того, як вони почнуть заповнювати електронні декларації.

Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів​

Фото: Михайло Палінчак/POOL/УНІАН

ФАБРИКА ROSHEN В ЛИПЕЦЬКУ

Фабрика Roshen, що належить президентові України Петру Порошенку, пропрацювала в Липецьку 13 років. Це було одне з найбільших виробництв міста, продукція Roshen продавалася не лише в усі регіони Росії, а й за кордон.

Навесні 2017 року Слідчий комітет Росії заарештував рахунки фабрики у справі про шахрайство. Тоді ж виробництво зупинилося.

Торік улітку фабрику законсервували — близько 700 співробітників скоротили, залишивши лише кілька десятків стежити за порядком. Громадське побувало на фабриці, щоб зрозуміти, чим нині живе підприємство.

«Маленька Європа» в центрі Липецька: як живе законсервована фабрика Roshen в Росії

Фото: Олександр Попенко/Громадське

ТЕАТР АКТОРІВ ІЗ СИНДРОМОМ ДАУНА

«Паростки» — перший в Україні театр, де грають актори із психічними та розумовими порушеннями. Громадське презентувало цей фільм рік тому в Мистецькому арсеналі в межах проекту «Особливі» і сьогодні, в День людей із синдромом Дауна, публікує його у відкритому доступі.

«Паростки» — фільм Громадського про театр акторів із синдромом Дауна

Фото: Олександр Попенко/Громадське

ПОЛІТИКА В РОСІЇ

Чому для росіян політика — темний бік Місяця і табуйована зона? Чого чекають від нового президентського терміну Путіна в самій Росії та чи готові до нової «залізної завіси»? Хто кого використовує: Кремль — Собчак або навпаки?

Про це Громадське після виборів президента РФ поговорило з відомим російським журналістом, письменником, автором книжок «Уся кремлівська рать» та «Імперія мусить померти» Михайлом Зигарем.

«Політика в Росії — табу, спалена земля, туди ніхто не ходить», — письменник і журналіст Михайло Зигар​

Фото: Олександр Попенко/Громадське

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile