а також спецрепортаж Франчески Боррі з Філіппін та «шпигунські ігри» між Тегераном і Харковом

«ХАМЕРМАН ЗНИЩУЄ ВІРУСИ» ПРОТИ ХАНЖЕСТВА

Музично-перформативний гурт «Хамерман знищує віруси» бореться з вірусом ханжества вже 21 рік поспіль. За цей час коло їхніх фанатів склалося і ствердилося, вектор творчого шляху викристалізувався й стабілізувався, і мусило статися маленьке інформаційне диво, аби в суспільстві піднялася нова хвиля цікавості до «ХЗВ» як культурного явища.

Це диво раптово відбулося в Івано-Франківську, під час виступу «Хамерманів» на фестивалі Porto Franko.

Чим гурт «Хамерман знищує віруси» заразив Україну

ЧОМУ В США РОЗДІЛЯЮТЬ СІМ'Ї

«Ви подзвоните моїй тітці, аби вона мене забрала?», — запитує дитина у поліціянта імміграційної служби США на аудіо, опубліковане ProPublica. Вона — одна з двох тисяч, кого забрали від батьків після нелегального перетину кордону. Політика «нульової толерантності», запроваджена у США у квітні, призвела до справжньої драми на кордонах країни.

У середу ввечері, 20 червня, однак Трамп повідомив журналістам, що «скоро дещо підпише», аби припинити розділення сімей. Проте конкретної інформації не надав.

Чому адміністрація Трампа обрала такий шлях боротьби з нелегальною міграцією? Що стається з дітьми після їх відлучення від батьків? Та чи можна припинити роз'єднання сімей — розповідає Громадське.

Чому у США розділяють сім'ї?

Фото: EPA-EFE/US CUSTOMS AND BORDER PATROL

ІНТЕРВ'Ю З АКСАНОЮ ФІЛІПІШИНОЮ

Чому в українському суспільстві одночасно зростає рівень толерантності та прояви дискримінації? Чи зазіхають представники ЛГБТ на права інших людей та чи загрожують «традиційній сім'ї»? І чи існує визначення «традиційної сім'ї» взагалі?

Про нетерпимість до ЛГБТ і нацменшин в Україні, дискримінаційні прояви в шкільній освіті та про те, як реагує на виклики Офісі уповноваженого, в інтерв'ю Громадському розповіла представниця омбудсмена з прав дитини та сім'ї Аксана Філіпішина.

«Не можна підручниками виховати сексуальну орієнтацію дитини» — уповноважена з прав дитини та сім'ї

Фото: Громадське

ОДЕСЬКІЙ МОРЯК В ІРАНСЬКІЙ ТЮРМІ ТА «ШПИГУНСЬКІ ІГРИ»

Іранські правоохоронці підозрюють одесита Андрія Новічкова в убивстві матроса. Українські — тегеранця Алі Джадуея у шпигунстві. Чи можливий обмін українця на іранця і як працює в таких випадках дипломатія, розбиралося Громадське.

Між Тегераном та Харковом: чому українського моряка хочуть обміняти на іранського аспіранта

«ІСЛАМСЬКА ДЕРЖАВА» НА ФІЛІППІНАХ 

ІДІЛ програє в Іраку і втрачає позиції в Сирії. Водночас на іншому кінці світу — на Філіппінах — утворилася своя «Ісламська держава». За два роки «війни проти наркотиків», яку президент Філіппін Дутерте веде за участі збройних формувань, загинуло понад 12 тисяч людей, а місцевий уряд майстерно використовує інтернет для дезінформації й утиску політичних опонентів.

Письменниця і воєнна кореспондентка Франческа Боррі побувала в столиці ІДІЛ на Філіппінах після її звільнення, поспілкувавшись і з джихадистами, і з урядовими військами.

У наданому Громадському репортажі вона розповідає, як сепаратизм може перетворитися на тероризм, і як сталося так, що через корупцію, помножену на колоніальну спадщину, в багатому регіоні Мінданао живуть бідні люди.

ІДІЛ та п'ять століть війни на Філіппінах — спецрепортаж

Фото: EPA/FRANCIS R. MALASIG

Поділитись: