ENRU

Топ-посадовці уникатимуть справедливого покарання через норму закону про Антикорупційний суд — НАБУ

Велика частина високопосадовців, проти яких завершило слідство Національне антикорупційне бюро, можуть уникнути справедливого покарання. Це може статися через норму в законі про Антикорупційний суд, яка міститься в документі, однак її не обговорювали при розгляді в Раді.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Норма закону передбачає, що апеляції на рішення судів першої інстанції у справах НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до моменту створення будуть оскаржуватися в апеляційних судах загальної юрисдицкції, а не в Апеляційній палаті антикорупційного суду.

Таким чином судочинство буде відбуватись в обхід Антикорупційного суду.

«Це положення фактично позбавляє сторони обвинувачення та захисту права перегляду вироків незалежним судовим органом. Це означає, що велика частина топ-посадовців, стосовно яких НАБУ вже завершило розслідування, можуть уникнути справедливого покарання», — заявили в НАБК.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

13 червня у Центрі протидії корупції заявили, що в опублікованому тексті закону про Антикорупційний суд з’явилася норма, яку не обговорювали в комітеті Ради.

Згідно з цією нормою справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, завершуватимуть так само в загальних судах. Отже, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду. 

Крім того, за інформацією антикорупціонерів, така норма означає, що найближчі вироки проти топ-корупціонерів країни можуть з’явитися не раніше, ніж через 2-3 роки, оскільки «щонайменше півроку займе створення Антикорупційного суду, ще 1,5-2 роки в двох інстанціях розглядатимуться самі справи, які тільки туди потраплять».

Процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки. Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7. Також це є умовою для отримання фінансової допомоги від МВФ. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.