УКРАЇНА

Топ-посадовці уникатимуть справедливого покарання через норму закону про Антикорупційний суд — НАБУ

13 червня, 2018 19:47
УКРАЇНА/Топ-посадовці уникатимуть справедливого покарання через норму закону про Антикорупційний суд — НАБУ
Зберегти
Вигляд
Велика частина високопосадовців, проти яких завершило слідство Національне антикорупційне бюро, можуть уникнути справедливого покарання.

Велика частина високопосадовців, проти яких завершило слідство Національне антикорупційне бюро, можуть уникнути справедливого покарання. Це може статися через норму в законі про Антикорупційний суд, яка міститься в документі, однак її не обговорювали при розгляді в Раді.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Норма закону передбачає, що апеляції на рішення судів першої інстанції у справах НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до моменту створення будуть оскаржуватися в апеляційних судах загальної юрисдицкції, а не в Апеляційній палаті антикорупційного суду.

Таким чином судочинство буде відбуватись в обхід Антикорупційного суду.

«Це положення фактично позбавляє сторони обвинувачення та захисту права перегляду вироків незалежним судовим органом. Це означає, що велика частина топ-посадовців, стосовно яких НАБУ вже завершило розслідування, можуть уникнути справедливого покарання», — заявили в НАБК.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

13 червня у Центрі протидії корупції заявили, що в опублікованому тексті закону про Антикорупційний суд з’явилася норма, яку не обговорювали в комітеті Ради.

Згідно з цією нормою справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, завершуватимуть так само в загальних судах. Отже, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду. 

Крім того, за інформацією антикорупціонерів, така норма означає, що найближчі вироки проти топ-корупціонерів країни можуть з’явитися не раніше, ніж через 2-3 роки, оскільки «щонайменше півроку займе створення Антикорупційного суду, ще 1,5-2 роки в двох інстанціях розглядатимуться самі справи, які тільки туди потраплять».

Процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки. Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7. Також це є умовою для отримання фінансової допомоги від МВФ. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

 

Пов`язані новини