Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер не виключив можливість, що президент Дональд Трамп прийме пропозицію про участь у переговорах по врегулюванню конфлікту на Донбасі, якщо Росія налаштована «реально припинити конфлікт».

Про це він сказав в інтерв'ю виданню «Тиждень».

«Проблема знову ж таки в діях і політиці Росії. Якщо будуть ознаки того, що вона налаштована серйозно й готова реально припинити конфлікт, я впевнений, для президента Трампа це дуже важливо. Формат має менше значення, ніж наповнення. Але якби зустріч була корисною, ми, безумовно, розглянули б такий варіант. І якби був створений новий формат, де були б залучені США та хтось іще, наприклад Велика Британія, Франція, Німеччина, ми теж готові підтримати такі зустрічі», — заявив Волкер.

При цьому дипломат висловив сумнів, що сторонам переговорів вдалося б довго працювати у такому форматі.

«Не знаю, чи вдалося б нам тривалий час підтримувати найвищий ступінь залучення президента чи держсекретаря, як це відбувається в межах «нормандської четвірки». Але, безумовно, ми хочемо підтримувати зусилля будь-якими способами, щоб просунутися в переговорах і досягти миру», — підкреслив Волкер.

Нагадаємо, 8 липня президент України Володимир Зеленськийзапропонував Путіну провести переговори у Мінську за участі лідерів США, Німеччини, Франції та Великої Британії. При цьому Зеленський наголосив, що Україна не відмовляється від будь-яких дипломатичних форматів для врегулювання ситуації на Донбасі. Тоді спецпредставник США Волкер підтримав прямий діалог Зеленського і Путіна зазначивши, що ніхто не має справжньої відповіді, як зупинити президента РФ, але «необхідно продовжувати переговори для досягнення перемир'я».

11 липня Путін заявив про готовність обговорити розширення «нормандського формату» після парламентських виборів в Україні. 

Поділитись: