США у 2018 році провели кібератаку на російську компанію «Агентство інтернет-досліджень», відому також як «фабрика тролів», яке втручалося у вибори в країні у 2016 році та у проміжні у 2018-му.

Це вперше офіційно підтвердив президент США Дональд Трамп в інтерв’ю журналісту The Washington Post Марку Тіссену.

За словами Трампа, попередній президент Сполучених Штатів Барак Обама ще до виборів у 2016 році знав про маніпуляції з боку Росії, але нічого не зробив, оскільки думав, що на виборах переможе кандидат від Демократичної партії Хілларі Клінтон.

Трамп каже, що вирішив здійснити кібератаку, спираючись на розвіддані про втручання Росії у вибори США.

«Подивіться, ми це зупинили», — сказав Трамп.

Нагадаємо, результати розслідування США про втручання в американські вибори 2016 року, оприлюднені в березні 2019 року, показали факти втручання РФ у виборчий процес у Сполучених Штатах, але не довели факт змови між Трампом і російською стороною.

Що варто знати про розслідування спецпрокурора Мюллера про втручання РФ в американські вибори:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей, які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом із них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Ексглаву президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а ексадвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які могли брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених — російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату.

Поділитись: