Президент Дональд Трамп підписав указ, який запроваджує другий пакет санкцій США проти Росії у справі щодо отруєння ексрозвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії.

Про це повідомляє Politico із посиланням на два власні джерела. 

Про які саме санкції йдеться наразі незрозуміло, оскільки Білий дім утримується від коментарів.

У 2018-му адміністрація Трампа ввела перший пакет санкцій у справі отруєння в Солсбері. Закон передбачав запровадження другого пакету санкцій, якщо виявиться неможливим встановити, що відповідна держава припинила використання хімічної зброї.

Американські спецслужби не знайшли такого підтвердження щодо Росії.

Державний департамент і міністерство фінансів США підготували пакет санкцій ще кінці березня, однак Трамп загальмував процес введення другого раунду санкцій, пише Politico.

На початку цього тижня лідери комітету з іноземних справ Палати представників США демократ Еліот Енгель і республіканець Майкл Маккол закликали Трампа у листі запровадити другий пакет санкцій проти РФ.

Нагадаємо:

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Поділитись: