Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп застеріг Росію від втручання у вибори глави американської держави у 2020 році.

Про це повідомляє Reuters.

Про це він заявив під час розмови з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.

Трамп також закликав Росію вирішити свій конфлікт з Україною. Він наголосив Лаврову свою підтримку глобального контролю над озброєнням, що включає не тільки Росію, але і Китай.

Своєю чергою, Лавров зазначив, що «ми ще раз підкреслили, що всі міркування щодо нашого передбачуваного втручання у внутрішні процеси в США є безпідставними. Немає фактів, які б це підтверджували».

Нагадаємо, результати розслідування, оприлюднені в березні 2019 року, показали факти втручання РФ у виборчий процес у Сполучених Штатах, але не довели факт змови між Трампом і російською стороною. При цьому Роберт Мюллер, попри наполягання демократів, також не встановив, чи давали підстави дії Трампа оголошувати йому імпічмент, лишивши це питання на розсуд американського парламенту — Конгресу.

Раніше CNN із власних джерел стало відомо, що один із колишніх працівників Федерального бюро розслідувань США міг внести зміни в документ під час розслідування щодо російського втручання у президентські вибори в США в 2016 році.

Також Палата представників США розслідує, чи не збрехав президент Дональд Трамп спецпрокурору Роберту Мюллеру в письмових свідченнях у розслідуванні втручання Росії в американські вибори 2016 року.

Що варто знати про розслідування Мюллера:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей, які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом із них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Ексглаву президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а ексадвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які могли брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених — російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: