Колишній працівник Федерального бюро розслідувань Сполучених Штатів Америки міг внести зміни в документ під час розслідування щодо російського втручання у президентські вибори в США в 2016 році.

Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела.

Ідеться про документ, що стосується схваленого судом стеження за радником президента Дональда Трампа під час його передвиборчої кампанії 2016 року, 

«Очікується, що цей висновок стане частиною звіту генерального інспектора Мін’юсту Майкла Горовіца щодо намагань ФБР отримати ордери згідно із Актом про негласне спостереження в цілях зовнішньої розвідки (FISA) за Картером Пейджем, колишнім помічником Трампа під час його передвиборчої кампанії 2016 року. Горовіц опублікує звіт наступного місяця», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Горовіц передав докази щодо нібито зміненого документа федеральному прокурору Джону Дерхему, призначеному генеральним прокурором Вільямом Барром для проведення широкого розслідування щодо законності справи про можливе російське втручання у вибори президента США.

За словами співрозмовників, слідчі Горовіца провели понад 100 опитувань свідків. Під час такого інтерв'ю один зі свідків визнав зміну документа.

Невідомо, яку роль зіграв змінений документ в розслідуванні ФБР "російської справи" і чи вплинула вона на отримання ордера в рамках FISA на стеження. Водночас зазначається, що зміни у документі були суттєвими.

Міністерство юстиції та генеральний інспектор від коментарів відмовилися, повідомляє CNN.

Телеканал зазначає, що така підробка в документах з розслідування щодо ймовірних зв'язків команди Трампа з РФ лише підживлює звинувачення президента США і його союзників в тому, що ФБР допустив правопорушення при розслідуванні «російської справи».

Раніше повідомлялось, що палата представників США розслідує, чи не збрехав президент Дональд Трамп спецпрокурору Роберту Мюллеру в письмових свідченнях у розслідуванні втручання Росії в американські вибори 2016 року.

15 листопада колишнього радника Трампа Роджера Стоуна визнали винним у брехні Конгресу США в ході свідчень під присягою з метою «приховати непривабливу правду» про своє спілкування із сайтом WikiLeaks.

Під час передвиборчої президентської кампанії в США 2016 року WikiLeaks оприлюднив добуте незаконним шляхом листування Національного комітету Демократичної партії США, в тому числі особисте листування Джона Подести, керівника передвиборчого штабу Гіларі Клінтон.

У письмових свідченнях Мюллеру Трамп заявив, що не обговорював зі Стоуном WikiLeaks. Натомість за свідченнями колишнього заступника передвиборчого штабу Трампа Ріка Гейтса, які той дав у справі Стоуна, останній із Трампом таки говорили про певну інформацію, яка могла б посприяти Трампу на виборах у 2016 році.

Раніше повідомлялось, що апеляційний суд США заблокував рішення федерального судді щодо передачі до Палати представників у Конгресі повної версії звіту спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання в американські вибори 2016 року.

Що варто знати про розслідування Мюллера:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
  • пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • ЕксглавУ президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а ексадвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: