Палата представників Сполучених Штатів Америки розслідує, чи не збрехав президент Дональд Трамп спецпрокурору Роберту Мюллеру в письмових свідченнях у розслідуванні втручання Росії в американські вибори 2016 року.

Як повідомляє CNN, про це заявив головний юрист Палати представників Дуґлас Летер в Апеляційному суді США Федерального округу Колумбія, обґрунтовуючи необхідність отримати доступ до матеріалів розслідування спецпрокурора.

Особливо їх цікавлять свідчення Пола Манафорта — колишнього керівника передвиборчого штабу Трампа, які Міністерство юстиції вже тривалий час відмовляється надати конгресменам.

«Чи не збрехав президент? Чи не був він неправдивим у свідченнях у межах розслідування Мюллера?», — заявив Летер.

Приводом до зацікавленості демократів у розслідуванні Мюллера могло стати нещодавнє рішення суду у справі колишнього радника Трампа Роджера Стоуна.

15 листопада Стоуна визнали винним у брехні Конгресу США в ході свідчень під присягою з метою «приховати непривабливу правду» про своє спілкування із сайтом WikiLeaks.

Під час передвиборчої президентської кампанії в США 2016 року WikiLeaks оприлюднив добуте незаконним шляхом листування Національного комітету Демократичної партії США, в тому числі особисте листування Джона Подести, керівника передвиборчого штабу Гіларі Клінтон.

У письмових свідченнях Мюллеру Трамп заявив, що не обговорював зі Стоуном WikiLeaks. Натомість за свідченнями колишнього заступника передвиборчого штабу Трампа Ріка Гейтса, які той дав у справі Стоуна, останній із Трампом таки говорили про певну інформацію, яка могла б посприяти Трампу на виборах у 2016 році.

Раніше повідомлялось, що апеляційний суд США заблокував рішення федерального судді щодо передачі до Палати представників у Конгресі повної версії звіту спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання в американські вибори 2016 року.

Що варто знати про розслідування Мюллера:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
  • пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • ЕксглавУ президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а ексадвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: