Палата представників розслідує, чи не збрехав Трамп у розслідуванні про втручання Росії у вибори в США — CNN
Палата представників Сполучених Штатів Америки розслідує, чи не збрехав президент Дональд Трамп спецпрокурору Роберту Мюллеру в письмових свідченнях у розслідуванні втручання Росії в американські вибори 2016 року.
Як повідомляє CNN, про це заявив головний юрист Палати представників Дуґлас Летер в Апеляційному суді США Федерального округу Колумбія, обґрунтовуючи необхідність отримати доступ до матеріалів розслідування спецпрокурора.
Особливо їх цікавлять свідчення Пола Манафорта — колишнього керівника передвиборчого штабу Трампа, які Міністерство юстиції вже тривалий час відмовляється надати конгресменам.
«Чи не збрехав президент? Чи не був він неправдивим у свідченнях у межах розслідування Мюллера?», — заявив Летер.
Приводом до зацікавленості демократів у розслідуванні Мюллера могло стати нещодавнє рішення суду у справі колишнього радника Трампа Роджера Стоуна.
15 листопада Стоуна визнали винним у брехні Конгресу США в ході свідчень під присягою з метою «приховати непривабливу правду» про своє спілкування із сайтом WikiLeaks.
Під час передвиборчої президентської кампанії в США 2016 року WikiLeaks оприлюднив добуте незаконним шляхом листування Національного комітету Демократичної партії США, в тому числі особисте листування Джона Подести, керівника передвиборчого штабу Гіларі Клінтон.
У письмових свідченнях Мюллеру Трамп заявив, що не обговорював зі Стоуном WikiLeaks. Натомість за свідченнями колишнього заступника передвиборчого штабу Трампа Ріка Гейтса, які той дав у справі Стоуна, останній із Трампом таки говорили про певну інформацію, яка могла б посприяти Трампу на виборах у 2016 році.
Раніше повідомлялось, що апеляційний суд США заблокував рішення федерального судді щодо передачі до Палати представників у Конгресі повної версії звіту спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання в американські вибори 2016 року.
Що варто знати про розслідування Мюллера:
- Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
- Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
- пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
- ЕксглавУ президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а ексадвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
- У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
- Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
- Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».
Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.
- Поділитися: