Президент США Дональд Трамп виступив із критикою американських євреїв, заявивши, що вони демонструють «величезну нелояльність», коли голосують за демократів, а не республіканців.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Глава Білого дому заявив, що євреї США демонструють «або повну відсутність знань, або величезну нелояльність».

Пізніше він пояснив, що мав на увазі. На думку Трампа, голосування за демократів — прояв «нелояльності до єврейського народу та Ізраїлю».

Лідери єврейських організацій та претенденти на участь у президентських виборах від Демократичної партії не залишили без відповіді заяву Трампа.

Кандидат-лідер серед демократів Джо Байден назвав слова чинного президента образливими і такими, які не можна простити.

«Ось що я хочу сказати Трампу: я пишаюся тим, що я єврей, і для мене не проблема голосувати за демократів», — сказав інший кандидат, сенатор Берні Сандерс.

Ліберальне вашингтонське лобі J Street та низка єврейських організацій засудили слова глави Білого дому.

«З боку президента Трампа небезпечно і ганебно ображати більшість представників американської єврейської громади, називаючи їх нерозумними і нелояльними», — йдеться у заяві J Street.

«Американські євреї, як і всі американці, мають різні політичні погляди і пріоритети. Його оцінка їхніх знань або «лояльності» на підставі їхніх партійних уподобань недоречна, небажана і просто небезпечна», — сказав очільник Американського єврейського комітету Девід Гарріс.

Як зазначає видання, упродовж десятиліть євреї голосували здебільшого за демократів, а не республіканців, зокрема і на виборах 2016 року, коли переміг республіканець Трамп.

Нагадаємо, в червні Ізраїль назвав поселення на Голанських висотах на честь Трампа.

25 березня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Голанські висоти територією Ізраїлю, підписавши відповідну декларацію.

А в грудні 2017 року Трамп одноосібно оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і заявив про намір перенести в це місто посольство США в Ізраїлі, яке досі розташовувалося у Тель-Авіві.

14 травня 2018-го в Єрусалимі відкрили посольство США.

Поділитись: