Голова Національного банку України Яків Смолій заявив, що перший транш Міжнародного валютного фонду в рамках нової програми співпраці надійде на рахунки держави за 10 днів до Різдва, тобто 15 грудня.

«Україна виконала всі погоджені вимоги. Залишилися лише бюрократичні процедури», — повідомив Смолій в інтерв’ю Reuters.

Він також додав, що у Нацбанку очікують надходження траншу «за 10 днів до Різдва», тобто 15 грудня 2018 року.

Водночас, голова Нацбанку досі відмовився уточнити, скільки саме коштів планує виділити МВФ першим траншем в рамках нової програми співпраці. Проте він додав, що його надходження дозволить збільшити міжнародні резерви України з 17,8 мільярда доларів до 19,2 мільярда доларів на кінець 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Нагадаємо, ухвалення бюджету на 2019 рік є ключовою вимогою МВФ для затвердження нової програми stand-by для України та виділення першого траншу, розмір якого складатиме близько 2 мільярдів доларів.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, перший транш МВФ має надійти Україні вже у грудні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись: