У Міжнародному трибуналі ООН з морського права завершилися слухання у справі українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці. Рішення щодо тимчасових заходів проти Росії планують оголосити орієнтовно 25 травня.

На засіданні 10 травня заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль почала свій виступ зі слів, що суд з Росією — це єдина форма вирішення спору, адже дипломатичними шляхами питання вирішити не вдалося.

Зеркаль звинуватила Росію в порушенні імунітету військових кораблів, гарантованого Конвенцією ООН з морського права, вказує «Європейська правда».

«Імунітет військових кораблів є основоположним у міжнародній системі. Військові кораблі та їх персонал не можуть бути заарештовані правоохоронними органами іноземних держав та піддані юрисдикції іноземних судів», — сказала Зеркаль.

Адвокат Джонатан Гімблет, який надає Україні підтримку на слуханнях, заперечив провокативну поведінку українських кораблів у Керченській протоці, про що заявила Росія.

Тепер рішення щодо тимчасових заходів проти РФ планують оголосити орієнтовно 25 травня.

МЗС України хоче через міжнародний трибунал зобов'язати Росію звільнити усіх 24 українських моряків. Водночас Росія стверджує, що скарга України «не має сенсу».

17 квітня Лефортівський суд Москви продовжив арешт усім 24-ом українським військовополоненим морякам на 3 місяці. Раніше термін досудового слідства продовжили до серпня.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: