Турецька сторона звернулась до України з проханням про передачу журналіста Юсуфа Інана у 2017 році. У липні цього року Україна виконала запит про екстрадицію.

Турецька сторона звернулась до України з проханням про передачу журналіста Юсуфа Інана у 2017 році. У липні цього року Україна виконала запит про екстрадицію.

Про це у коментарі Громадському повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

Відтак, у ГПУ підтвердили факт видачі Інана за запитом турецької сторони.

«У жовтні 2017 року Міністерство юстиції Туреччини звернулось до Генпрокуратури з проханням, щоби їм передали громадянина (Юсуфа Інана, — ред.). І у липні цього року передача була реалізована», — сказав Лисенко.

Речник Генпрокуратури не відповів на питання, чи давала ГПУ іншим правоохоронним органам доручення затримувати Інана.

17 липня стало відомо, що з України до Туреччини вивезли підозрюваного у спробі державного перевороту 2016 року, унаслідок якого загинуло близько 250 людей, Юсуфа Інана. За даними турецьких ЗМІ, Юсуф Інан нібито займався дискредитацію політиків та державних діячів у соціальних мережах. Також його діяльність пов’язують з проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого звинувачують в організації військового перевороту в країні.

У поліції Миколаєва заявили, що опозиційного турецького журналіста Юсуфа Інана затримала Служба безпеки України.

Спілка журналістів звернеться до СБУ та ОБСЄ через екстрадицію турецького блогера.

Детальніше про справу екстрадованого з України Юсуфа Інана читайте у публікації Екстрадиція вночі: як і чому з України вивезли турецького журналіста

У Туреччині в ніч на 16 липня 2016 року відбулася спроба військового перевороту. Внаслідок сутичок загинули щонайменше 265 людей, більше півтисячі поранені.

15 червня 2017 року у Туреччині суддю ООН ув'язнили на 7,5 років за підозрою у зв'язках з Фетхуллахом Гюленом. 8 травня 2017 року прокуратура Туреччини оголосила, що вимагає для проповідника Гюлена 3623 довічних ув'язнень.

15 жовтня 2016 року влада Малайзії передала Туреччині трьох осіб, підозрюваних у зв'язках з ісламським проповідником Фетхуллахом Гюленом. 13 серпня 2016 року прокуратура Стамбула направила до Міністерства юстиції США лист з вимогою арештувати проповідника Гюлена, якого звинувачують в організації військового перевороту в країні.

5 серпня 2016 року стало відомо, що Анкара обговорює з Вашингтоном можливу екстрадицію Гюлена в Туреччину.

2 серпня 2016 року Анкара направила Вашингтону другий запит з вимогою арешту Фетхуллаха Гюлена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7,5 годин очима турецьких заколотників

Поділитись: