У 2021 році зафіксували найвищу температуру океану в історії. Це вже шостий рік поспіль, який б'є рекорди
Минулого року температура світового океану була найвищою за всю історію наукових спостережень. Це вже шостий рік поспіль, який б'є цей рекорд.
Про це пише The Guardian із посиланням на доповідь 23 дослідників із 14 інститутів по всьому світу.
Так, у 2021 році встановили температурний рекорд усіх океанів світу на висоті 2 тисячі метрів. І це попри активний природний феномен «Ла-Нінья» — кліматичне явище, яке охолоджує води в Тихому океані.
Цьогорічний рекорд перевершує всі сучасні записи, які ведуться з 1955 року. Другим найспекотнішим роком для океанів став 2020, а третім — 2019. Учені кажуть, що нагрівання океанів насамперед викликане кліматичною кризою, яку спричинило людство, і є показником глобального нагрівання.
Чим це небезпечно?
Тепліші води океану сприяють посиленню штормів, ураганів та екстремальних опадів — це посилює ризики серйозних повеней. Нагріта океанська вода розширюється та «з’їдає» величезні льодовики Гренландії та Антарктики. Ці процеси сприяють підвищенню рівня моря.
Водночас, оскільки світ теплішає від спалювання викопних копалин, вирубки лісів та інших видів діяльності, океани взяли на себе основний тягар додаткового тепла.
Зокрема, понад 90% тепла, виробленого за останні 50 років, поглинули океани. Це тимчасово допомагало врятувати людство та інші види від температур, які вже були б катастрофічними.
Раніше стало відомо, що 2021 рік став п'ятим найспекотнішим у світі за всю історію наукових спостережень. Рівні вуглекислого газу та метану в атмосфері, що нагрівають планету, у 2021 році досягли нових максимумів. Учені розповіли, що останні сім років були неймовірно теплими «з явним відривом».
Зміни клімату
За прогнозом Метеорологічної служби Великої Британії, 2022 рік може стати одним із найгарячіших за всю історію метеорологічних спостережень. Парникові гази нагрівають планету швидше, ніж люди знаходять способи, як із цим боротися. Це позначається і на всьому кліматі Землі, і на погоді в кожному окремому її куточку.
Наприклад, за червень 2021 року в Києві зафіксували 10 температурних рекордів, а липень 2021-го став найгарячішим місяцем у світі за всю історію спостережень.
Зростання температури, а також природні катаклізми у низці країн (від лісових пожеж до паводків) науковці пов'язують зі змінами клімату. Міжурядова група експертів з питань змін клімату при ООН зазначала, що Земля нагрівається швидше, ніж вважалося раніше, і впливає на це діяльність людини.
- Поділитися: