У Ахметова повідомили, що не збираються приватизовувати Центренерго
У компанії «ДТЕК», що належить українському олігарху Рінату Ахметова, повідомили, що не збираються брати участь у приватизації однієї з найбільших державних енергетичних компаній Центренерго.
У компанії «ДТЕК», що належить українському олігарху Рінату Ахметова, повідомили, що не збираються брати участь у приватизації однієї з найбільших державних енергетичних компаній Центренерго.
Про це повідомив генеральний директор «ДТЕК» Максим Тимченко, передає «Інтерфакс-Україна».
«Ні, ми про це говорили вже декілька разів», — повідомив Тимченко, відповідаючи на запитання журналістів про плани щодо приватизації Центренерго.
Зазначимо, що компанія «ДТЕК» є найбільшим українським виробником електроенергії з теплоелектростанцій, яка, крім цього, контролює підприємства з видобутку та переробки вугілля — ресурсу, необхідного для виробництва електроенергії на українських ТЕС.
Напередодні в уряді затвердили стартову ціну першого українського підприємства з переліку великої приватизації на 2018 рік. Так, Центренерго мають продати за 5,9 мільярдів гривень. Приватизація має відбутись до кінця листопада 2018 року.
Зазначимо, що Центренерго — енергетична компанія, яка займається виробництвом та постачанням електроенергії на оптовий ринок. Частка компанії у загальному обсязі виробленої електроенергії країни складає 8%, а в обсязі виробленої теплової енергії — 18%.
Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів«великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити
Раніше зазначалось, що інвестиційним радником для приватизації Одеського припортового заводу та Президент Готелю стала компанія, наближена до українського олігарха Сергія Тігіпка та колишнього голови адміністрації президента Бориса Ложкіна.
Нагадаємо, що 25 червня Фонд держмайна оголосив конкурс на відбір радників для приватизації перших шести великих державних підприємств: Одеського припортового заводу, Президент-готелю, Об’єднаної гірночо-хімічної компанії, компанії Ідар, а також державних підприємств Вугільна компанія «Краснолиманська» та Завод «Електроважмаш».
Раніше Оксана Маркарова заявила, що недоотримані від проведення великої приватизації у 2018 році кошти планують компенсувати за рахунок запозичень.
Нагадаємо, що у 2018 році в бюджеті передбачено отримання доходу від приватизації у розмірі 22,3 мільярди гривень. Сама Маркарова повідомляла, що виконати цей показник не вдасться.
- Поділитися: