У Білорусі збили не український, а російський безпілотник для розвідки — The Insider

У Білорусі 24 січня збили російський безпілотник для розвідки, а не український, як про це заявляли у Міністерстві закордонних справ країни.

Про це повідомляє The Insider із посиланням на знімок безпілотника, оприлюднений офіційним телеканалом «Білорусь 1».

Також видання цитує заяву посла України в Білорусі Ігоря Кизима, який заперечив запуск безпілотника українськими силовиками.

«Як відомо, йдеться про безпілотники "Орлан", які є лише на озброєнні Росії та Білорусі», — стверджує Кизим.

У The Insider уточнюють, що «Орлани» поставляються також до Казахстану, Киргизстану, М'янми та Узбекистану.

«Але за нинішнього стану російсько-українських відносин справді було б украй дивно, якби Україна купувала розвідувальні дрони в Росії», — пише видання.

Натомість білоруські військові стверджують, що збили не «Орлан», а Spectator M1 українського виробництва.

«Формою головної частини продемонстрований білоруською стороною дрон схожий саме на "Орлан". Крім того, крила Spectator забезпечені аеродинамічними закінцівками-вінглетами, чого немає в "Орлана"», — додали у The Insider.

Що сталося?

У Білорусі заявили, що Україна 24 січня цілеспрямовано запустила на їхню територію безпілотник для розвідки — навіть вручили ноту протесту українському послу.

У Мінську заявили, що нібито після незаконного перетину кордону безпілотник помітили білоруські військові та змусили його приземлитися.

Там стверджують, що проаналізували бортову апаратуру і з'ясували, що його запустили з України для нелегальної розвідки над військовим полігоном «Брестський».

Натомість в Україні заперечили звинувачення з боку Білорусі та назвали їх провокацією.

«На заміну міфічним "тоннам зброї" прийшли "безпілотники". Україна не використовувала БПЛА. Закликаємо Мінськ не підігрувати дестабілізаційним діям Росії. Спокій на кордоні Білорусі та України в інтересах усього регіону», — написав речник МЗС Олег Ніколенко.

Позиція Мінська щодо України та російської агресії

Наприкінці листопада 2021 року самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що Білорусь не залишиться осторонь, якщо Захід «розв'яже війну» на Донбасі або на кордоні з Росією. «І зрозуміло, на чиїй стороні ми будемо», — казав він.

Нещодавно Лукашенко заявив про намір стягнути до кордону з Україною «цілий контингент» військових, щоб «захистити південний кордон». А 28 січня Лукашенко сказав, що Білорусь воюватиме у двох випадках: якщо проти неї скоять пряму агресію або «нападуть» на Росію. Після цього він сам собі заперечив і заявив, що не відправить військових на чужу територію.

У Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати ще з січня почали прибувати до країни. У Держдепі США припускають, що Росія під виглядом навчань може розміщувати війська в Білорусі для атаки на Україну з півночі.

Проте 31 січня Білорусь на засіданні Ради Безпеки ООН заявила, що російсько-білоруські навчання «завжди мають лише оборонний характер і не загрожують ні європейським партнерам, ні сусіднім країнам».