Лукашенко заявив, що Білорусь не воюватиме на території України. І відразу сам собі заперечив
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в разі можливої повномасштабної війни України з Росією білоруська армія на території України не воюватиме. Перед цим він сказав, що Білорусь усе—таки може воювати, але тільки у двох випадках.
Про це він сказав у посланні до білоруського народу та Національних зборів, відповідаючи на запитання із залу, транслює «БелТА».
За словами Лукашенка, Білорусь воюватиме у двох випадках: якщо проти неї скоять пряму агресію або «нападуть» на Росію.
«У нас армія створена для того, щоб на нашій території захищати себе. Якщо нас не будуть убивати. Прийдуть убивати — отримають сповна: і на нашій, і на чужій території. Ми ніколи не будемо джерелом війни».
Після цього він сам собі заперечив і заявив, що не відправить військових на чужу територію.
«Я не пошлю [солдатів] на чужу територію проти якогось народу. В Україну? Боронь мене Боже воювати проти цього народу, де, може, і моїх прародичів коріння заховане. Я мирна людина і таких наказів не віддаю», — сказав Лукашенко.
Він додав, що наразі сподівається і «майже впевнений», що Білорусь воювати не буде, навіть через дві зазначені причини.
Нагадаємо, наприкінці листопада 2021 року Лукашенко заявляв, що Білорусь не залишиться осторонь, якщо Захід «розв'яже війну» на Донбасі або на кордоні з Росією. «І ясно, на чиїй стороні ми будемо», — казав він.
Можливий напад із боку РФ
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що біля кордонів України залишаються приблизно 130 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусіта з боку російського кордону.
Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте згодом у Росії висунули вимоги щодо «гарантій безпеки», які зокрема передбачають нерозширення НАТО на схід. Згодом Росія висунула додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн, зокрема Болгарії та Румунії.
Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
- Поділитися: