Контртерористичний підрозділ Великої Британії заявив, що чоловік та жінка, яких госпіталізували у місті Солсбері, були отруєнні речовиною «Новичок», у використанні якої Британія звинуватила Росію відносно екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.

Контртерористичний підрозділ Великої Британії заявив, що чоловік та жінка, яких госпіталізували у місті Солсбері, були отруєнні речовиною «Новичок», у використанні якої Британія звинуватила Росію відносно екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.

Про це йдеться у заяві Скотленд-Ярду.

«Після детального аналізу зразків ми можемо підтвердити, що чоловік та жінка піддались дії речовини «Новичок», яка була ідентифікований як та ж, яку використали при отруєнні Юлії та Сергія Скрипалів», — йдеться у заяві.

Зазначається, що тепер правоохоронці мають на меті встановити, як постраждалі зазнали впливу речовини.

Раніше поліція Британії заявляла, що немає версій щодо причин отруєння чоловіка та жінки, яких госпіталізували у Солсбері.

Нагадаємо, вранці 4 липня стало відомо, що поблизу Солсбері госпіталізували двох людей унаслідок отруєння невідомою речовиною. Жінку та чоловіка у віці близько 40 років відправили у важкому стані в лікарню міста Солсбері.

Інцидент стався ще увечері 30 червня на вулиці Магглтон — постраждалих знайшли на вулиці непритомними.

Нагадаємо, у березні цього року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути  здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

У квітні міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Поділитись: