Міжнародні експерти підтвердили отруєння Скрипаля нервово-паралітичною речовиною

Міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що екс—розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньку отруїли нервово—паралітичною речовиною.

Міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.

Про це повідомляє Associated Press.

 У доповіді Організації зазначається, що отруйна речовина була «особливо чистою». Водночас експерти не підтвердили, що це був саме «Новичок» — про що раніше стверджувала прем’єр-міністерка Британії Тереза Мей.

Джерело походження речовини у звіті ОЗХЗ не вказали та додали, що більш докладні результати розслідування містяться у закритій частині доповіді.

Після оприлюднених результатів дослідження експертів, міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон заявив, що лише росіяни «мали мотивацію» для атаки нервово-паралітичною речовиною.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.