Чеські правоохоронці затримали вісьмох громадян Росії та В’єтнаму за підозрою у здійсненні кібератаки на Міністерство закордонних справ Чехії.

За даними чеської прокуратури, вісьмох підозрюваних затримали 18 вересня, їм висунули обвинувачення у зламі мережі МЗС та в участі у злочинному угрупованні. Чотирьох з них також обвинувачують у відмиванні грошей.

В прокуратурі уточнили, що підозрювані зламали систему видачі посвідок на проживання, завдяки чому заробили декілька мільйонів доларів.

Наразі всі затримані перебувають під вартою. Скільки з них громадян Росії, а скільки — В’єтнаму, не повідомляється.

Раніше в Міноборони Нідерландів заявили, що ведуть кібервійну з Росією.

Нагадаємо, 4 жовтня Нідерланди звинуватили РФ у спробі вкрасти дані розслідування катастрофи MH17

Також 4 жовтня Британія звинуватила військову розвідку Росії в кібератаках по всьому світу

5 жовтня у масштабних хакерських атаках РФ звинуватила Німеччина.

Згодом Канада також звинуватила Росію у хакерських атаках.

США звинуватили 7 росіян в організації хакерських атак на антидопінгові організації. Ідеться про співробітників Головного розвідувального управління Росії (ГРУ). За даними американського слідства, вони також причетні до атак на вибори в США, енергетичну компанію Westinghouse і Організацію із заборони хімічної зброї. 

Чотирьох із семи названих США росіян раніше звинуватили у хакерських атаках Нідерланди. Там повідомили, що спіймали росіян ще у квітні, коли ті намагались зламати мережу Організації із заборони хімічної зброї в Гаазі, яка вивчала отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Тоді ж їх вислали назад до Москви. 

Нідерланди назвали прізвища росіян. Це Олексій Моронець, Євген Серебряков, Олег Сотніков та Олексій Мінін. 

У США назвали ті самі прізвища, також у списку Іван Єрмаков, Артем Малишев, Дмитро Бадін. 

У Раді Федерації Росії назвали звинувачення Британії в кібератаках новою інформаційною атакою та додали, що вона ляже «цеглинкою в будівлю стіни нової холодної війни проти Росії».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кібератаки глобального масштабу: кого і чому атакували російські хакери

Поділитись: