У Чехії на запит України затримали росіянина, який брав участь в анексії Криму

В аеропорту Праги за запитом України затримали російського громадянина Александра Франчетті, який брав активну участь в анексії Криму.

Про це спершу повідомив представник окупаційної влади півострова Олександр Молохов, а потім підтвердили у поліції Чехії, передає російська служба «Радіо Свобода».

«Чехія, мабуть, вирішила виправдати на ділі включення у список недружніх Росії країн і вислужитися перед українськими неонацистами», — сказав Молохов.

Він назвав Франчетті «відомим героєм "кримської весни"» і зазначив, що Україна висувала проти нього звинувачення.

У поліції Чехії підтвердили, що Олександр Франчетті затриманий «на підставі ордера на арешт, виданого Україною».

Як повідомляли чеські ЗМІ, Франчетті — громадянин Росії, який із 2000 року постійно живе в Празі та працює фітнес-тренером.

Українська сторона затримання росіянина наразі ніяк не коментувала.

«Радіо Свобода» раніше повідомляло, що росіянин потрапив в поле зору чеської контррозвідки. У 2014 році він активно брав участь в анексії Криму. Так, за кілька днів до початку російської операції з анексії півострова Франчетті створив в Криму угруповання «Північний вітер». Воно налічувало 11 людей і відповідало за охорону ліній електропередач, газопроводу, а також виявлення «екстремістських груп».

Інформацію про це Франчетті підтвердив в одному зі своїх інтерв'ю. Тоді ж він розповів, що угруповання взаємодіяло з командуванням Військово-морського флоту Росії.

Чеське правосуддя

7 вересня Крайовий суд у місті Плзень засудив до 20 років позбавлення волі у в'язниці посиленого режиму громадянина Чехії, який брав участь у війні на Донбасі на боці угруповання «ДНР». Того ж дня Празький міський суд заочно засудив ще одного громадянина Чехії до 20 років позбавлення волі за участь у війні на Донбасі на боці бойовиків.

За даними українського посольства у Празі, загалом у Чехії судили або судять понад 20 громадян країни за причетність до бойових дій на Донбасі. У межах цих справ були ухвалені приблизно шість вироків, з яких реальними є два.

У вересні 2020 року суд у Празі засудив на 4,5 року громадянина Білорусі Олексія Фадеєва за участь у бойових діях проти України на Донбасі. А в грудні 2020-го чеха Павела Кафку засудили до трьох років умовного покарання, яке пізніше замінили на реальний вирок.