У Чорногорії затримали медичного працівника за звинуваченням в оприлюдненні списку імен людей, які заразилися коронавірусом SARS-CoV-2.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» із посиланням на прокуратуру країни.

Так, чоловіка затримали на 72 години в очікуванні подальшого розслідування справи.

Підозрюваний є співробітником відділу інформаційних технологій у медичному центрі столиці Чорногорії Подґоріци. Чоловіка підозрюють у несанкціонованому зборі і використанні особистої інформації. Його, зокрема, звинувачують в тому, що він ділився даними про пацієнтів з COVID-19 з іншими людьми, які не уповноважені обробляти цю інформацію.

З 3 квітня в соціальних мережах був поширений список із щонайменше 60-ма іменами людей, інфікованих коронавірусом, а також їхні ідентифікаційні номери та дані з датами народження.

Влада доручила провести розслідування, заявивши, що публікація імен інфікованих пацієнтів «порушує основні права людини». Громадські організації та опозиція у Чорногорії також засудили оприлюднення списку.

За останніми даними, у Чорногорії виявили 252 випадки COVID-19, 2 людини померли, 4 — одужали.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В Україні, за останніми даними МОЗ, зафіксували 1892 випадки інфікування коронавірусом. З них 45 людей одужали та 57 померли.

У світі інфікувалися коронавірусом 1 518 719 людей. З них 330 589 пацієнтів одужали, а 88 502 — померли.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.

Поділитись: