Державне бюро розслідувань заявило, що не вимагатиме від проєкту «Схеми: Корупція в деталях» персональних даних її журналістів.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

«Наголошуємо, що ніколи не збирали та не будемо збирати конфіденційні дані про журналістів. У тому числі, ДБР не цікавлять джерела отримання інформації журналістами. Також ми не збираємося проводити обшуки», — йдеться в повідомленні.

У бюро також зазначили, що п’ятий президент України Петро Порошенко не надає свідчень, для зʼясування всіх обставин у рамках цього провадження, тому ДБР потребує допомоги журналістів.

«Зокрема, покази знімальної групи щодо тих подій. Інформація, яку з’ясували журналісти, має бути оформлена в рамках кримінального провадження», — заявляють в ДБР.

Раніше повідомлялось, що Печерський районний суд Києва надав слідчим Державного бюро рослідувань дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації журналістів програми «Схеми: корупція в деталях», які готували розслідування про таємну відпустку п’ятого президента України Петра Порошенка на Мальдівах, опубліковане у січні 2018 року під авторством Михайла Ткача і Наталки Седлецької.

Своєю чергою, редакція програми вбачає низку ризиків через винесену судом ухвалу.

У січні 2018 року «Схеми» повідомили про тиск та спроби зламати пошту після власного розслідування про відпочинок президента Петра Порошенка на Мальдівах.

Журналісти програми «Схеми» виявили, що президент намагався приховати свою поїздку. Зокрема, за даними журналістів, родина Порошенка літала під чужими іменами.

Своєю чергою, прес-служба Порошенка наголосила, що п'ятий президент зустрічав Новий рік вдома, а потім відвідав «з метою короткого відпочинку» Мальдівські острови. Повідомлялось, що відпочинок за кордоном президент оплачував за власний кошт.

Поділитись: