Президент Володимир Зеленський відвідає Донецьку область завтра, 14 жовтня, у День захисника України.

Про це повідомили у прес-службі Донецької облдержадміністрації.

Зазначається, що глава держави поїде на Донеччину з робочим візитом, куди саме, у прес-службі не уточняють.

Водночас 14 жовтня у Києві відбудеться «Марш захисників», який очолять ветерани. Його учасники планують пройти до Майдану незалежності, а потім до Офісу президента.

Так, учасники маршу виступатимуть «проти капітуляції» — надання особливого статусу окупованим районам Донбасу та амністії бойовиків.

Попередня акція «проти капітуляції» відбулась у столиці 6 жовтня, тоді на Майдані зібрались близько 10 тисяч людей, організатори зачитали вимоги до влади, зокрема не реалізовувати так звану «формулу Штайнмаєра». На виконання цих вимог активісти «дали владі» час до 14 жовтня.

Нагадаємо, 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще в 2015 році і кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу. 

Поділитись: