У доступних матеріалах справи Манафорта немає згадок про Росію — журналіст
У переліку документів справи Пола Манафорта, до яких є відкритий доступ, практично немає ніяких згадок про Росію чи російських посадовців.
У переліку документів справи Пола Манафорта, до яких є відкритий доступ, практично немає ніяких згадок про Росію чи російських посадовців.
Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив журналіст «Голосу Америки» Руслан Петричка.
«Перший перелік документів — це сам текст обвинувачення, там багато сторінок тексту. І майже 500 сторінок доказової бази у першому суді, а також текст обвинувачення і буквально декілька додаткових сторінок тексту у суді, який не відбувся через те, що Манафорт визнав себе винним і пішов на угоду зі слідством», — зазначив Руслан Петричка.
Він пояснив, що лише на основі цих матеріалів можна робити висновки про те, яку доказову базу зібрала на Манафорта прокуратура США.
«Там майже немає нічого про Росію. Або немає нічого — або майже нічого. Там є лише про діяльність Манафорта в Україні, з українськими політиками, фігурує прізвище Килимника — людини, яку пов’язують із спецслужбами РФ, і з Дерипаскою (Олегом, російським олігархом, ред.). Але прямого зв’язку ніде не прозвучало, тобто якщо ви чуєте якісь коментарі, то це виключно домисли», — наголосив журналіст.
«Що пов’язує Манафорта з Росією, то це ця зустрічі у Trump Tower у 2016 році у червні, у розпал передвиборної кампанії, де росіяни ймовірно могли зробити спробу пообіцяти компромат на конкурентку Трампа — Гілларі Клінтон в обмін на якісь речі, які міг обіцяти Трамп», — додав Петричка.
«Справа Манафорта, яку розслідує спецпрокурор, вона стосується виключно зовнішнього втручання іноземних сил, в першу чергу Росії. Манафорт фігурує як один із можливих епізодів, через якого могли бути ці втручання. Але невідомо чи вони були… Перший епізод по Манафорту взагалі не стосується втручання Росії чи Трампа, це були тільки фактичні речі про його бізнес», — пояснив журналіст.
14 вересня стало відомо, що екс-голова передвиборчої кампанії Дональда Трампа та колишній радник екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором у його справі Робертом Мюллером. Також він погодився визнати провину за 2 пунктами звинувачень.
9 вересня стало відомо, що адвокати Манафорта обговорили з прокурорами умови угоди зі слідством, щоб уникнути другого етапу суду, який має відбутися у вересні у Вашингтоні.
Нагадаємо, другий суд над Манафортом мав розпочатись 17 вересня і мав стосуватись його політичної діяльності з 2006 до 2017 роки, протягом яких він ймовірно отримав 30 мільйонів доларів як консультант українських політиків.
На наступному судовому процесі щодо Манафорта планувалось, що прокурори представлять 1500 доказів у справі про його лобістську діяльність, зокрема, в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича
Увечері 21 серпня суд присяжних у американському місті Александрія, штат Вірджинія, визнав Пола Манафорта винним за 8 пунктами звинувачення із 18.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винен: Що потрібно знати про суд над Полом Манафортом
Під час судового засідання захист Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.
Сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані
Пола Манафорта звинувачували за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.
У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя
- Поділитися: