У фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Шабана Умерова та Едема Смаїлова, яких незаконно утримують у слідчих ізоляторах анексованого Криму та Росії, суттєво погіршився стан здоров’я.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її даними, Умеров має хронічні проблеми з серцем і скаржиться на сильний біль, який посилюються у вечірній час.

«Тривале ненадання лікування може призвести до інфаркту. Тюремний лікар-терапевт також підтвердив наявне захворювання серця», — уточнила омбудсменка.

А в Едема Смаїлова, як уточнила Денісова, через неналежні умови тримання загострився хронічний гайморит: «Водночас адміністрацією пенітенціарної установи ігноруються неодноразові звернення нашого співгромадянина щодо надання окуляр для зору».

Вона вимагає від Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової «належного реагування на порушення прав громадян України» та просить сприяти проведенню повного медобстеження обох українців.

Нагадаємо, 12 листопада 2019-го так званий «суд» анексованого Криму залишив вісьмох фігурантів другої сімферопольської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» у СІЗО до 15 лютого 2020 року.

Так, під вартою залишили Рустема Шейхалієва, Тофіка Абдулгазієва, Раїма Айвазова, Біляла Адилова, Джеміль Гафарова, Фархода Базарова, Рустема Сейтхалілова та Шабана Умерова.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія та організація, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Нагадаємо:

  • У жовтні 2017 року російські силовики заарештували в анексованому Бахчисараї шістьох місцевих жителів —Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекерьяєва й Ернеса Аметова. Їм інкримінують участь у забороненій в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».
  • 21 травня 2018 року в Криму також затримали координатора об’єднання «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва та жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до тієї ж справи.
  • 26 серпня суд у Ростові-на-Дону продовжив запобіжний захід вісьмом фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців. Відтак Марлен Асанов, Сервер Зекірьяєв, Ернес Аметов, Тимур Ібрагімов, Сейран Салієв, Мемет Белялов, Сервер Мустафаєв і Едем Смаілов залишаться в СІЗО до 13 лютого 2020 року.
  • 11 липня Верховний суд Росії змінив вирок фігурантам справи. Енверу Мамутову призначили покарання у вигляді 16 років 9 місяців ув'язнення, Ремзі Меметову, Рустема Альбітарову, Зеврі Абсеітову — 8 років 9 місяців позбавлення волі.
Поділитись: