Світ

У Фінляндії розпочалось будівництво спільного з Естонією газопроводу

9 червня, 2018 22:12
Світ/У Фінляндії розпочалось будівництво спільного з Естонією газопроводу
Зберегти
Вигляд
У фінському місті Інкоо почалося будівництво спільного з Естонією газопроводу Baltic connector.

У фінському місті Інкоо почалося будівництво спільного з Естонією газопроводу Baltic connector.

Про це повідомляє Yle.

Зазначається, що це буде перший у Фінляндії газопровід, що пройде по морському дну. Будівництво газопроводу планують завершити у 2020 році. Вартість будівництва газопроводу становить 250 млн євро. Європейський Союз виділить на будівництво 75% від загальної суми проекту.

Зазначається, що знизить залежність від російського газу. Водночас Фінляндія залишиться відкритою відкритий для конкуренції.

Нагадаємо, уряд Швеції дав дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» через свою економічну зону.

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території.

27 березня німецька влада дозволила будівництво «Північного потоку-2» на своїй території, яке почалось на початку травня 2018 року.

Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини