Світ / Європа

У Франції на нову акцію «жовтих жилетів» вийшли 32 тисячі учасників: є затримані

Le Figaro
Світ/Європа/У Франції на нову акцію «жовтих жилетів» вийшли 32 тисячі учасників: є затримані
Зберегти
Вигляд
У суботу, 12 січня, у Франції учасники протестного руху так званих «жовтих жилетів» провели дев'яту всенаціоналну «мобілізацію», участь у якій по всій країні взяли понад 32 тисячі учасників, зокрема у Парижі — 8 тисяч. Під час демонстрацій у столиці правоохоронці затримали понад 70 протестувальників.

«Під час 9-ї суботньої мобілізації «жовті жилети» заявили, що хочуть встановити новий осередок для боротьби у Берже, на додаток до Парижу, щоб показати, що їхній гнів не згас».

У Парижі під час акцій були заарештовані 74 людини, згідно з повідомленням паризької прокуратури.

Водночас префектура поліції повідомила про сотню арештів, зокрема, «за участь в групі, яка підозрюється у насильстві, носінні забороненої зброї, насильстві над працівниками правоохоронних органів».

Зазначається, що мобілізація «жовтих жилетів» 12 січня мала значно більші масштаби, ніж на попередньому тижні.

У Парижі демонстрація почалася спокійно, демонстранти розпочали ходу з району Берсі і прямуваои до площі Етуаль.

Однак, опинившись на території Єлисейських полів, між «жовтими жилетами» і поліцейськими сталась сутичка, про постраждалих не повідомлялось.

Нагадаємо, зранку 12 січня у пекарні в центрі Парижа прогримів вибух. За останніми даними, троє людей унаслідок вибуху загинули, щонайменше 47 людей постраждали, десятеро з них дістали важких травм.

Минулого тижня, 5 січня, у Франції відновилися акції протесту «жовтих жилетів». Планувалося, що акції протесту будуть мирними, однак між правоохоронцями і протестувальниками стались сутички.

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих». Тоді у сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні платита податкові пільги.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

Пов`язані новини