У Збройних силах України ввели обмеження для боротьби з поширенням коронавірусу.

Про це повідомили у пресслужбі Генерального штабу ЗСУ.

Так, Генштаб ввів такі заходи:

  • заборона службових відряджень посадових осіб в органи військового управління і поїздок за кордон;
  • дозвіл державним службовцям (за окремим рішенням) виконувати службові обов'язки за місцем проживання з дотриманням вимог чинного законодавства України щодо збереження державної таємниці та недопущення витоку службової інформації;
  • дотримання санітарно-гігієнічних вимог в службових приміщеннях (на робочих місцях), постійне їх провітрювання та моніторинг стану здоров'я підлеглого особового складу;
  • обмеження проведення службових нарад та заходів колективної підготовки;
  • організація і забезпечення безумовного виконання Плану заходів щодо недопущення занесення і розповсюдження у військових частинах ЗСУ випадків гострої респіраторної хвороби, викликаної коронавірусом Covid-19.

Також, у Генштабі розробили для військових частин ЗСУ та Міністерства оборони України, враховуючи військові частини, що виконують завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил, наказ «Щодо затвердження дій посадових осіб при виявлені хворого, який відповідає випадку захворювання на коронавірус» та інші нормативно-правові акти.

Крім того, співробітники штабу визначили можливості закладів охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України із надання медичної допомоги інфекційним хворим. У разі масового надходження військовослужбовців інфікованих коронавірусом передбачили додаткове розгортання ліжок інфекційного профілю та переведення військових санаторіїв на роботу в суворому протиепідемічному режимі.

Своєю чергою, військовослужбовці, які повертаються із службових відряджень з країн, із загрозливою епідемічною ситуацією та не мають ознак захворювання, після оцінки безпеки домашнього середовища перебуватимуть в самоізоляції.

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

Також уряд вирішив до 3 квітня скасувати авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України, а також зупинити роботу метрополітенів. Рух власних автомобілів не обмежується.

Поділитись: