У Харкові пройшла акція на підтримку адвокатки Закревської, яка голодує через нерозслідування справ Майдану
У центрі міста Харкова біля намету «Все для перемоги» близько півсотні містян вийшли на акцію підтримки адвокатки родин Небесної Сотні Євгенії Закревської, яка голодує вже 10—й день через нерозслідування справ Майдану.
Про це повідомляє кореспондентка hromadske.
Учасники акції тримали плакати з написами «Не дай злити справи Майдану», «Вова, не той сценарій», «Рабів до раю не пускають».
Мітингувальники вимагали від ВРУ внести правку №318, яка б дозволила перехід слідчих у справах Майдану до ДБР.
«Ніхто з нас не хоче, щоб справи Майдану злили, бо таке враження складається, що хочуть передати ці справи туди, де з ними ніхто нічого не буде робити в кращому випадку, а в гіршому - прикрутити так, що, навпаки, будуть винні ті люди, які поклали своє життя», — розповіла учасниця акції Анжела Дуда.
По завершенню мітингувальники виконали гімн України. Захід тривав півгодини та пройшов мирно.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що наступне пленарне засідання 3 грудня депутати розпочнуть з розгляду правки до законопроєкту про Державне бюро розслідувань.
Ця правка дозволить слідчим, які розслідували справи Майдану, перейти з Генпрокуратури до ДБР без проходження конкурсу. Саме через вимогу ухвалити цю поправку 21 листопада адвокатка родин загиблих на Майдані Євгенія Закревська оголосила голодування.
У коментарі hromadske Закревська повідомила, що буде голодувати, поки справи Майдану не будуть розслідувати.
Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.
Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.
Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).
Автор: Юлія Давидова
- Поділитися: