У центрі міста Харкова біля намету «Все для перемоги» близько півсотні містян вийшли на акцію підтримки адвокатки родин Небесної Сотні Євгенії Закревської, яка голодує вже 10-й день через нерозслідування справ Майдану.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Учасники акції тримали плакати з написами «Не дай злити справи Майдану», «Вова, не той сценарій», «Рабів до раю не пускають».

Мітингувальники вимагали від ВРУ внести правку №318, яка б дозволила перехід слідчих у справах Майдану до ДБР.

«Ніхто з нас не хоче, щоб справи Майдану злили, бо таке враження складається, що хочуть передати ці справи туди, де з ними ніхто нічого не буде робити в кращому випадку, а в гіршому - прикрутити так, що, навпаки, будуть винні ті люди, які поклали своє життя», — розповіла учасниця акції Анжела Дуда.

По завершенню мітингувальники виконали гімн України. Захід тривав півгодини та пройшов мирно.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що наступне пленарне засідання 3 грудня депутати розпочнуть з розгляду правки до законопроєкту про Державне бюро розслідувань.

Ця правка дозволить слідчим, які розслідували справи Майдану, перейти з Генпрокуратури до ДБР без проходження конкурсу. Саме через вимогу ухвалити цю поправку 21 листопада адвокатка родин загиблих на Майдані Євгенія Закревська оголосила голодування.

У коментарі hromadske Закревська повідомила, що буде голодувати, поки справи Майдану не будуть розслідувати.

Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Автор: Юлія Давидова

Поділитись: