Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що в Генпрокуратурі не готували проект підозри керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що в Генпрокуратурі не готували проект підозри керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому.

Про це Луценко заявив на брифінгу.

«У підрозділах Генеральної прокуратури документ під назвою «Проект підозри» Холодницькому не готувався. Зараз ця справа перебуває у слідстві Служби безпеки. Вона туди переведена, бо прокуратура втратила право слідства за нововиявленими справами. І якщо СБУ буде вбачати можливість винесення підозри, я, як генпрокурор, їх підтримаю», — сказав Луценко.

Також він прокоментував рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про оголошення Холодницькому догани. Луценко нагадав, що це рішення можна буде оскаржити.

«Я не повинен ухвалювати рішення про звільнення. Колегіальний орган буде ухвалювати таке рішення, навіть якщо він буде помилятися. І як тільки до мене надійде рішення КДКП — і підпишу наказ про ту міру покарання, яку визначила КДКП», — сказав генпрокурор.

Зазначимо, що в ефірі Громадського керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що в Генеральній прокуратурі готували підозру керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому після того, як стало відомо про прослуховування його кабінету. За інформацією Центру протидії корупції, генеральний прокурор Луценко тоді не підписав цей проект підозри.

Також в ефірі Громадського Шабунін сказав, що Назара Холодницького не вдасться звільнити через дисциплінарне покарання, адже навряд Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів дозволить оскаржувати власне рішення про догану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ

26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів 26 липня після розгляду справи щодо звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти йогоГлава САП отримає догану.

На засідання Комісії прийшли антикорупційні активісти. Вони вимагали звільнити Холодницького через закриття справи щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря, а також розголошення таємниці слідства Холодницьким та перешкоджанні роботі НАБУ, про що свідчать аудіозаписи, опубліковані Національним антикорупційним бюро.

Директор НАБУ оскаржуватиме догану главі САП Холодницькому.

У США заявили, що Холодницький мав би піти з посади для збереження репутації САП.

Холодницькому інкримінували такі порушення:
• невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків;
• розголошення таємниці слідства;
• вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, в чесності та непідкупності органів прокуратури;
• грубе порушення правил прокурорської етики;
• втручання в службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів.

Нагадаємо, 30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара»

Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

Зранку 17 липня в Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестувала проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловилися проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького

Згодом, 17 липня група людей увірвалася до будівлі НАБУ та почала трощити меблі. Правоохоронці вивели їх, але нікого не затримала. Поліція порушила кримінальну справу через погром будівлі НАБУ в Києві.

У НАБУ вважають цей інцидент «провокацією з боку представників певних політичних сил».

На початку липня «Центр протидії корупції» закликав звільнити Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури. Раніше ЦПК розповів про виділення земельних ділянок родичам Холодницького.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile