УКРАЇНА

У Харкові та Запоріжжі відбулися акції на підтримку режисера Олега Сенцова

1 липня, 2018 20:39
УКРАЇНА/У Харкові та Запоріжжі відбулися акції на підтримку режисера Олега Сенцова
Зберегти
Вигляд
У Харкові та Запоріжжі відбулися акції на підтримку ув’язненого режисера Олега Сенцова та інших українських політв’язнів Кремля.

У Харкові та Запоріжжі відбулися акції на підтримку ув’язненого режисера Олега Сенцова та інших українських політв’язнів Кремля.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У Запоріжжі акція пройшла на площі Маяковського, учасники заходу принесли з собою саморобні плакати з написами «#FreeSentsov», «Свободу політв’язням! Путіна – в Гаагу!» та інші.

Активісти також записали відеозвернення на підтримку Олега Сенцова, яке планують згодом викласти у Facebook.

У Харкові на підтримку засудженого у РФ Сенцова взяли участь близько півсотні мешканців. Люди зібралися у підніжжя пам'ятника Тарасу Шевченку.

Під час акції вони тримали плакати і вигукували гасла на підтримку ув’язненого режисера. Акція відбулася без сутичок або провокацій.

Аналогічні акції на підтримку українських політв’язнів Кремля відбулись у Києві та інших містах України.

Нагадаємо, 15 червня українську омбудсмена Людмилу Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

27 червня уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що не буде просити президента Володимира Путіна про помилування українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Російський омбудсмен заявила, що, на її думку, здоров'ю  Сенцова нічого не загрожує.

Адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити  політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство  Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини