У Києві почали демонтувати пам’ятник Героям Небесної Сотні для слідчого експерименту

Демонтаж Меморіалу пам'яті Героїв Небесної Сотні на вулиці Інститутській в Києві, 7 листопада 2018 року.
Демонтаж Меморіалу пам'яті Героїв Небесної Сотні на вулиці Інститутській в Києві, 7 листопада 2018 року. Соколовська Інна / УНІАН

У Києві почали демонтувати пам’ятник Героям Небесної Сотні на вулиці Інститутській для проведення правоохоронцями слідчого експерименту. Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Демонтувати тимчасовий меморіал необхідно для проведення слідчого експерименту, який має на меті з'ясувати, звідки силовики розстрілювали мітингувальників 20-го лютого 2014 року.

Меморіальний хрест необхідно було прибрати, адже він заважає розставити манекени. Крім того, ландшафт станом на 2018 рік не відповідає тому, що був у лютому 2014 року.

Орієнтовно, для проведення експерименту потрібно щонайменше 16 днів. Водночас начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк раніше повідомляв Громадському, що ГПУ потрібен щонайменше місяць для експерименту на місці меморіалу.

Комунальники демонтують пам'ятник для проведення додаткових слідчих дій і закінчення експерименту ГПУ щодо обставин загибелі учасників акцій протесту 20 лютого 2014 року. Соколовська Інна / УНІАН

За інформацією КМДА, хрест та портрети повністю прибирати не будуть, їх лише перенесуть ближче до каплички. За даними ГПУ, родини Героїв Небесної Сотні погодилися не те, аби перенести тимчасовий меморіал з центру Києва для проведення експертиз у справах Майдану.

При цьому Сергій Горбатюк заявляв, що влада Києва ігнорувала прохання про перенесення меморіалу і це затягує слідство у справах Майдану. У КМДА відповіли, що не могли перенести меморіал, бо він не перебуває на балансі міста.

Нагадаємо, 17 липня Генеральна прокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).