У Києві та інших містах України вийшли на мітинги противники «формули Штайнмаєра»

У Києві та інших містах України противники «формули Штайнмаєра» вийшли на акції «Ні капітуляції».

Про це повідомляють кореспонденти hromadske.

«Сьогодні сюди прийшли всі ті небайдужі люди, які прекрасно розуміють, що відбувається в країні. Вони розуміють, що саме зараз влада пішла на надзвичайно злочинний крок, який називається «формула Штайнмаєра». Вона передбачає вибори на окупованій території без участі України, вибори такі, щоб контролю на кордоні ніякого не було. По суті, це означатиме, що там залишатиметься російська армія, яка нав'язуватиме свої сценарії виборів. На практиці, це означатиме, що всі ті, хто зараз бігає у камуфляжі з автоматами і стріляє у наших солдат, завтра одягне депутатські значки і підуть представляти так званий народ Донбасу у Київ та інші міста», — заявив політолог Сергій Таран у коментарі hromadske на Майдані Незалежності у Києві.

За словами організаторів акції у столиці, такі мітинги проходить паралельно у 18 містах України.

«Сьогодні прийшло набагато більше людей, ніж вчора. Це означає, що людей бентежить, що відбувається в країні. Дуже страшно, бо нам видається ніби нас кидають в обійми Росії. Ця формула здає інтереси України, а розведення військ — це дуже наївна річ, бо Зеленський ще у вересні казав, що відбулося перемир'я. Але ми бачимо 14 загиблих... Це означає, що Росія не йде на компроміси, вона не буде позбавлятися особистих амбіцій, а це вся Україна», — розповідає голова ГО «Солідарна Молодь» Дінара Габібуллаєва.

Крім того, як повідомив кореспондент hromadske у Львові повідомив, що близько 300 людей вийшли на проспект Свободи у Львові.

Акція проти «Формули Штайнмаєра» у Львові. 2 жовтня 2019 рік.Ярема Чуйко\hromadske

Нагадаємо:

  • 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський заявив, щоУкраїна погодила «формулу Штайнмаєра» щодо виборів на окупованому Донбасі, але закликав не боятися «страшилок». Таким чином Україна задекларувала готовність обговорювати умови виборів на окупованому Донбасі з РФ, Німеччиною і Францією у межах врегулювання конфлікту на Донбасі.
  • За так званою «формулою Штайнмаєра», окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними й такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
  • Президент також анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу, туди зокрема імплементують так звану «формулу Штайнмаєра». Поки що невідомо, що передбачатиме новий закон, однак Зеленський наголосив, що на час проведення місцевих виборів на окупованому Донбасі він «вже не буде окупованим».
  • Також 1 жовтня 2019-го Зеленський повідомив, що на переговорах Тристоронньої контактної групи у Мінську домовились про розведення сил у Петрівському та Золотому на Донбасі. В ОБСЄ заявили, що розведення має початися 7 жовтня.
  • 2 жовтня так звані ватажки самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» Денис Пушилін та Леонід Пасічник заявили, що узгодження «формули Штайнмаєра» означає, що «народ Донбасу буде сам визначати свою долю». Вони також заявили, що українська владане отримає Контролю над кордоном. Крім того, Пушилін і Пасічник закликали Зеленського вести з ними прямий діалог, якщо він «хоче добитися мирного співіснування з «ДНР» і «ЛНР».